Kayseri'de dostluk mesajı

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

Kayseri'nin son yıllarda şehircilik, sanayi, ticaret ve sporda önemli başarılar elde ettiğini ve tüm Türkiye'ye örnek olduğunu belirten Özhaseki, şöyle konuştu:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve her iki kulübün onursal başkanı olan Mehmet Özhaseki, Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur, teknik direktör Ertuğrul Sağlam, Kayseri Erciyesspor Kulübü Başkanı Ziya Eren ve teknik direktör Bülent Korkmaz ile her iki takımın yöneticileri, yemekte biraraya geldiler.

Özhaseki, yemekte yaptığı konuşmada, pazar günkü Kayseri derbisi öncesi her iki takımın yöneticilerinin biraraya gelmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kayseri'nin son yıllarda şehircilik, sanayi, ticaret ve sporda önemli başarılar elde ettiğini ve tüm Türkiye'ye örnek olduğunu belirten Özhaseki, şöyle konuştu:

“Daha önce iki takımı olan şehirlerde sıkıntılar ve bölünmeler yaşandı. Ancak Kayseri bu konuda yine örnek oldu. Bu konudaki başarımızla övünüyoruz. Yıllar önce Sivasspor maçında çıkan olaylar hala unutulmadı. O maçta keşke 50-0 yenilseydik ama o olaylar yaşanmasaydı. Maçların sonuçları unutulur, ama kötü olaylar unutulmaz. Pazar günkü maçta bir taraftan Kayserispor'un UEFA Kupası hedefinde ilerlemesini istiyoruz, diğer taraftan Kayseri Erciyesspor'un ligde kalması ve üst sıralara tırmanmasını istiyoruz. Futbolcularımız, maçta en iyi şekilde mücadele edecek. Ama hangi takım kazanırsa kazansın, her iki takım birbirini tebrik edecek. Soğukkanlı, sabırlı ve centilmenliğimizi korumamız lazım. Herhangi bir olumsuz olay yaşanmamasını istiyoruz.”

Daha sonra Kayseri Erciyesspor Kulübü Başkanı Ziya Eren, Özhaseki ile belediye başkanları Bekir Yıldız ve Memduh Büyükkılıç'a, üzerinde futbolcuların imzalarının bulunduğu ve başkanların isimlerinin yazılı olduğu Kayseri Erciyesspor forması hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious