Kayseri'de galibiyet sevinci

  • Giriş : 11.08.2006 / 00:00:00

UEFA Kupası 2. tur ön eleme ilk maçında Arnavutluk'un Tiran takımını deplasmanda 2-0 yenen Kayserispor, şehri sevince boğdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tarihinde ilk defa mücadele ettiği Avrupa arenasında İntertoto Kupası'ndan UEFA Kupası'na yükselen Kayserispor'un Tiran'a karşı elde ettiği sonuç, şehir insanlarının spordaki hedeflerini ve beklentilerini de yükseltti. Ticari zekasıyla ünlü Kayserililer, sporla gelen reklamın şehre olumlu yansıyacağını belirtirken, Kayserispor'un UEFA Kupası'nda çeyrek finale hatta finale kadar gitmesini sürpriz olmayacağı konusunda hemfikir. Kayserispor'un başarısından bir Kayserili olarak mutluluk duyduğunu belirten esnaf Metin Sözduyar, "Takımımızın Avrupa'da aldığı başarı bizim için gurur kaynağı oldu. Kayserispor elde ettiği başarı ile Avrupa'da sadece 4 büyük takımın galibiyet almayacağını Anadolu takımlarının da güzel sonuçlar alabileceğini gösterdi. Takımımız inşallah UEFA Kupası'nı da alır." dedi.

Sarı-kırmızılı takımın başarısıyla mutluluğa boğulan esnaf Erol Yiğit ise Kayserispor'un aldığı başarıların kendileri için sürpriz olduğunu söyledi. Tiran galibiyetinin ardından takımın önünün daha da açık olduğunun göründüğünü belirten Yiğit, UEFA'da çeyrek final oynamak için "Niye olmasın." dedi.

Esnaf Ahmet Sancak da Kayserispor'un beklenmedik başarısının tüm şehri sevindirdiğini kaydetti. Ertuğrul Sağlam ve futbolcuları tebrik ettiğini belirten Sancak, "Geçen yıl lig başladığında Kayserispor'un son sıralara demir atacağını düşünüyordum. Ancak bugün biz yanıldık. Takım UEFA'da ilk defa büyük başarılar alıyor. Bu güzel gelişmeler bizi sonsuz sevince boğdu. İnşallah devamı gelir." ifadelerini kullandı.

Kayserili vatandaş Mustafa Şahan ise Kayserispor'un başarıya inanarak bu noktaya geldiğini belirterek "Takımdaki tüm futbolcuların başarı için inançlı olduklarını gözleniyor. Takımın bu inançla gözle görülür bir başarı alacağı bekleniyordu ancak Avrupa'da bu kadar önemli başarılar alabileceği düşünülmüyordu. Futbolcular bunu da başardılar bundan sonra da çeyrek finale kadar gidebileceklerini tahmin ediyorum:" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious