Kayseri'de ırkçı kampanya!

Kayseri'de ırkçı kampanya! .9153
  • Giriş : 21.04.2009 / 11:48:00
  • Güncelleme : 21.04.2009 / 11:55:22

Hitler için helva yapıp dağıtan Türk Eğitim-Sen Kayseri 2 No'lu Şube Başkanı Öztürk, şimdi de milli maç öncesi Kayseri'ye Ermenileri sokmamak için kampanya başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Daha önce şube başkanı Hitler'in ruhuna helva dağıtan Türk Eğitim- Sen Kayseri 2 No'lu Şubesi, ırkçı faaliyetlerine bir yenisini ekledi. Şube, Ermenistan sınır kapısının açılmaması ve ekim ayında Ermenistan ile Türkiye Futbol takımları arasındaki rövanş maçının Kayseri'de oynanmaması için imza kampanyası başlattı.

Türk Eğitim- Sen 2 No'lu Şubesi Cumhuriyet Meydanı'nda 'Kardeşimin Katilini Şehrimde Görmek İstemiyorum. Ermenistan Sınır Kapısı Açılmasın' isimli kampanya için imza toplarken kampanyalarına çocukları da alet etti. Çocuklar Karabağ'da katledilen Azerilerin fotoğraflarının bulunduğu standda ne olduğunu bilmeden imza attı.

'İSTEYEN O TARAFA GİTSİN'
Rüyasına giren Hitler'in ruhuna helva dağıtan Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk, 15 gün boyunca topladıkları imzaları TBMM'ye göndereceklerini söylerken hükümeti duyarsızlıkla suçladı:

“Bugün burada Ermeni soysuzlarının Karabağ'ı işgal ettiği andan itibaren dünyanın kör ve sağır kaldığını anlatmak ve bu konuya parmak basmak için toplandık. Aziz Türk milleti bugün Ermeniler, Azerbaycanlı kardeşlerimizin topraklarının yüzde 20'sini işgal etmiş durumdadır. 1 milyon insan mülteci durumunda yaşarken ve Ermeniler Türkiye Cumhuriyeti sınırlarını tanımazken Karabağ'da katledilen kardeşlerimizin kanında eli olan sözde Cumhurbaşkanı'nın Kayseri'ye maçı seyretmek için gelmemesi için bugün buradayız. Ermenistan sınırı açılsın ama bir defaya mahsus açılsın. Türkiye'den isteyenler o tarafa gitsinler ve sınır kapansın.”

Kayseri'de sivil toplum örgütlerine seslenen Öztürk, “Yoksa Karabağ'dakiler insan mı değil? ” diye konuştu.
Türk Ocağı Şube Başkanı Prof. Dr. Abdulkadir Yuvalı ise Türkiye'nin yol ayrımında olduğunu öne sürerken, şöyle dedi:
“Yolun bir tarafından can Azerbaycan, diğer tarafında Türkler'in atası Osmanlı'yı tarihin her döneminde soykırım ile suçlayan Ermenistan var. Kayseri'deki bazı gönüllü kuruluş ve kalem oynatanlara soruyorum neredesiniz? Sizler AB ve ABD'nin ev ödevini yerine getirilmesini isteyen gönüllü kuruluşlar mısınız?”

KAYSERİ NETLEŞMEDİ
Kampanyaya Yurt-Sav ve Erzurumlular Derneği de destek verdi.

Kayserili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ermenistan ile Türkiye Futbol takımları arasındaki maçı izlemek için Ermenistan'a gitmişti. Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye'deki rövanş maçına da Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ı davet etmişti. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise maçın Kayseri'de yapılması için Futbol Federasyonu'na başvurmuştu. Ancak maçın Kayseri'de oynanıp oynanmayacağı henüz resmen açıklanmadı.

SİCİLİ KABARIK
Ali İhsan Öztürk, ilk olarak adını şubat ayında 'Hitler'in ruhu için' helva dağıtarak duyurmuştu. Hitler'in kısa süre önce rüyasına girdiğini ve kendisine “İnsanları anlamıyorum. Benim için helva dağıt” diye vasiyette bulunduğunu öne süren Öztürk, “Bir vasiyeti yerine getirdim, bu ülkede gördüğüm rüya sonucu söyleneni yaptım diye, hakkımda işlem mi yapacaklar?” diye sormuştu. Öztürk, Gül hakkında da Ermenistan'a giderek Türkiye A Milli Takımı ile oynanan maçı izlediği için 'Türklüğe hakaret' iddasıyla dava açmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*