Kayseri'de iş kazası: 2 ölü

Kayseri'de iş kazası: 2 ölü.12203
  • Giriş : 24.12.2008 / 17:01:00

Kayseri'de binanın 5. katında çalışırken kabinle birlikte asansör boşluğuna düşen 2 kişi, hayatını kaybetti. İşçilerin cesedi itfaiye ekipleri tarafından çıkartıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Talas ilçesi Mevlana Mahallesinde Kardeşler İnşaat'a ait inşaata asansör kabini montajı yapan Mehmet Gazi Kır ile Oğuz Özocak, kabinle birlikte asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybetti.

Kır ile Özocak'ın cesetleri, itfaiye ekipleri tarafından çıkartıldı. Olayın görgü tanığı olan Mustafa Ögel, olayın, asansör kabininin halatının kopmasından kaynaklandığını belirterek şunları söyledi:

''Mehmet Gazi Kır ile Oğuz Özocak, asansör kabininin üzerine çıkıp elektrik kanallarının montajını yapıyordu. Ben de onların isteğine göre kabini katlara gönderiyordum. Binanın 5. katında çalışırken birden kabinin halatları koptu. İki arkadaşım kabinle birlikte asansör boşluğuna düştü.''

Hayatını kaybeden 2 kişinin cesedi, otopsi için Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*