Kayseri'de şehit ailelerine bedava konut

Kayseri'de şehit ailelerine bedava konut.12432
  • Giriş : 10.03.2008 / 17:57:00

Kayseri'de Büyükşehir Belediye Meclisi'ne, şehit aileleri için bedava konut inşa edilmesi önerisi sunuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Mart ayı olağan toplantısında, şehit ailelerini sevindiren bir gelişme yaşandı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tarınç ve Mimarsinan Belediye Başkanı Nail Şahan, meclise, kentteki şehit aileleri için ücretsiz konut yapılmasına ilişkin öneri sundu. Meclis, öneriyi oybirliği ile kabul ederek İmar ve Bayındırlık Komisyonu'na havale etti.

Komisyonun incelemeleri sonrası mecliste görüşmeye açılacak önerinin kabul edilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Öneri kabul edildiğinde, Mimarsinan beldesinde, şehit ailelerine anahtar teslim verilmek üzere 100 dairelik bir konut proje hazırlanacak. Konutları büyükşehir belediyesi inşa ettirecek. İnşa edilen konutlar hiçbir ücret alınmadan şehit ailelerine teslim edilecek.

Öneriyi sunan Mimarsinan Belediye Başkanı Nail Şahan, yaptığı açıklamada, bu vatan için canlarını feda eden şehitlerin ailelerine her türlü desteği sağlamayı bir borç bildiklerini söyledi. Bu düşünceden hareketle Kayseri'de evlatlarını Türkiye için feda eden aileleri ücretsiz konut sahibi edindirmeyi planladıklarını belirten Şahan, bu çerçevede meclise şehit ailelerine ücretsiz konut önerisini belediye meclisine taşıdıklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious