Kayseri'de sucuklu Polis Haftası kutlaması

Kayseri'de sucuklu Polis Haftası kutlaması.24129
  • Giriş : 06.04.2008 / 12:00:00

Polis Haftası etkinlikleri Kayseri'de Erciyes Dağı eteklerinde sabah saat 06.00'da polis halk kaynaşması yürüyüşü ile başladı. Yürüyüşün ardından katılımcılara meşhur Kayseri sucuğu ikram edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen Polis Halk Kaynaşması Yürüyüşü, Erciyes Dağı eteklerindeki Kızıltepe mevkisinde yapıldı. Kızıltepe mevkisinde 06.00'da başlayan yürüyüş yaklaşık 1.5 saat devam etti. Çok sayıda polis, protokol üyesi ve vatandaşın katıldığı yürüyüşün ardından katılımcılara mangalda pişirilmiş meşhur Kayseri sucuğu, çay, meyve suyu ve kuruyemiş ikram edildi.

Kayseri Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Polis Haftası kutlamaları kapsamında hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenlediklerini, bunlardan birisinin de sabah yürüyüşü olduğunu belirtti.

Özdemir, şöyle devam etti:

''Bu yıl Erciyes Dağı eteklerinde düzenlediğimiz polis halk kaynaşmasını amaçlayan yürüyüş programı teşkilat mensuplarımız, protokolümüz ve vatandaşlarımızın ilgisini çekti. Sabah erken saatlerde yürüyüşümüze katılan herkese teşekkür ediyorum. Gelecek yıl daha kapsamlı bir yürüyüş planlamaktayız.''

Yürüyüşe katılan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da sık sık dağlarda ve tepelerde yürüyüş yaptığını, bugünkü polis halk kaynaşması yürüyüşünün çok anlamlı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious