Kayserili öğrenciler Guinness'e girdi

Kayserili öğrenciler Guinness'e girdi.13984
  • Giriş : 24.09.2008 / 17:36:00

Kayserili öğrenciler hazırladıkları bin 944 metrekarelik el baskısı Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kayseri'de özel bir ilköğretim okulundaki 106 öğrencinin 2.5 yılda hazırladığı 2 bin 944 metrekarelik el baskısı Guinness Rekorlar Kitabı'na 'dünyanın en geniş el baskısı' olarak girmeyi başardı.

Kayseri Özel Tevfik Kuşoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri, lösemi hastalarına moral ve destek vermek amacıyla başlattıkları çalışmada mutlu sona ulaştı. Kanvas kumaş üzerine farklı renklerde hazırlanmış su bazlı boyalar kullanılarak yapılan ''Mavi yolculuk'' isimli çalışma Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı. 2,5 yılda 106 öğrencinin emeğiyle hazırlanan 2 bin 944 metrelik çalışma, ünlü rekorlar kitabında 'dünyanın en geniş el baskısı' olarak yerini aldı. Dünyanın en geniş el baskısı rekorunun ilki 337 metrekare ile Çin'de kırılırken sonuncusu Katar'ın Doha kentinde RasGas Limited Şirketi'ne ait 2 bin 500 metrekarelik çalışmada bulunuyordu. Okul Müdürü Metin Belkıs, basın toplantısında yaptığı açıklamada, rekorun tescillendiğine dair sertifikanın okullarına ulaştığını söyledi.

Proje Koordinatörü Erdem Örnek de anlamlı bir fikirle başlanan çalışmayla rekor kırmalarının mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. 106 öğrencinin yaklaşık 2.5 yıllık çalışması ile yapılan el baskısı çalışmasını parçalara ayırarak sergilemeyi veya satışa sunmayı amaçladıklarını bildiren Örnek, bu yolla Kanser Araştırma Vakfı ile işbirliği yaparak lösemi hastalarına destek sağlayacaklarına dikkat çekti. Okul öğrencisi Büşra Yılmaz ise baskı için yoğun emek harcadıklarını, bu çabanın sonucunu almanın ve lösemi hastalarına destek olmanın mutluğunu yaşadıklarını söyledi. Dünyanın en geniş el baskısı olarak Guinness'e giren çalışmaya Fenerbahçe Futbol takımı oyuncuları, Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe bayan voleybol takımı oyuncuları, Galatasaray bayan Basketbol takımı oyuncularıyla birlikte sanat dünyasından bir çok ünlü isim katkı sağlamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*