Kayserililer gönüllü askerlik için başvurdu

Kayserililer gönüllü askerlik için başvurdu .16536
  • Giriş : 22.10.2007 / 02:35:00
  • Güncelleme : 22.10.2007 / 00:26:24

Kayserili vatandaşlar Hakkari'de yaşanan terör olaylarına tepki gösterdi. Hunat meydanında toplanan kalabalık halk grubu Kayseri Askerlik Şubesi önüne kadar yürüdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vatandaşlarında yürüyüşe destek vermesiyle yaklaşık 2 bin kişilik bir kalabalık oluştu. Terör örgütü aleyhine sloganlar atıp pankartlar açan grup, Cumhuriyet Meydanı ve Askerlik Şubesi önünde topluca İstiklal Marşı okudu.

Grup Askerlik Şubesi'nin önüne gelerek gönüllü askerlik yapmak istediklerini ve kendilerine silah verilmesini isteyen grubu, Askerlik Şubesi Daire Başkanı Albay Nihat Ergüner karşıladı. Ergüner, öfkeli grubu sakinleştirdikten sonra Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mete Kurt ve Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Rıfat Şener'le görüşme yaptı. Grup içerisinden askerlik yapmak isteyenlere dilekçe göndereceğini ve isteyenlerin dilekçe yazarak askere alınacağını belirten Ergüner, kısa bir süre sonra kalem ve kağıt gönderdi.

Ergüner, Türk Milleti'ne ve Türk bayrağına kimsenin el uzatamayacağını dile getirerek, Türkiye'nin bu olaylara karşı vereceği cevap ve gücünün olduğunu vurguladı.

Yaklaşık bin 500 kişi dilekçe yazarak gönüllü asker olmak istediklerini belirtti. Dilekçe sahiplerinin başvuruları toplanarak ilgili yerlere iletileceği bildirildi. Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Rıfat Şener, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne güvendiklerini ve gerekeni onların yapacağına inandıklarını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious