Kayseri'nin ısıtmalı sahası hazır gibi

Kayseri'nin ısıtmalı sahası hazır gibi.19977
  • Giriş : 10.11.2008 / 16:16:00

Kayserispor'un alttan ısıtmalı antrenman sahasında sıcak su borularının zemine yerleştirilmesine başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kayserispor yönetim kurulu üyesi Oğuz Ortaköylüoğlu, Kadir Has Tesisleri'nde bir süredir devam eden alt yapı çalışmalarının tamamlandığını, sıcak su akışını sağlayacak boruların zemine yerleştirilmesine bugün başlandığını kaydetti.

Sportif başarının yanı sıra tesisleşmeye de önem verdiklerini belirten Ortaköylüoğlu, ''Türkiye'de ilk defa alttan ısıtmalı doğal çim yüzeyli saha meydana getiriyoruz. Kayseri, kışın sert yaşandığı illerden biri. Takımımız antrenman yapmada çok sıkıntı çekiyor. Saha bittiğinde sert kış koşullarına rağmen yemyeşil çim üzerinde kar ve buzlanma olmadan futbolcularımız antrenman yapabilecekler'' dedi.

Normal saha dışında ısıtma sisteminin 200 Bin Avro ek maliyet getirdiğine dikkat çeken Ortaköylüoğlu, şu bilgileri verdi:

''Böyle bir sahayı yaparken mühendislikle ilgili ayrıntıları atlamamanız gerekiyor. Sahanın toplam maliyeti 750-800 bin YTL'yi bulacak. Isıtma borularının içinde, çim yetişmesine olanak sağlayacak ısıda su dolaşacak. Bu sıcaklık sensörlerle kazandaki sisteme bildirilecek. Sıcaklık, toprağa ve çim köklerine giderek hem yüzeyi ısıtacak hem de çimin yaşaması için uygun ortam sağlayacak. Sahayı bu kışa yetiştirmeyi amaçlıyorduk. Ocak ayı içinde sahayı kullanabileceğiz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*