Kayserispor, Hollanda'ya tur için gitti

  • Giriş : 13.09.2006 / 00:00:00

UEFA Kupası 1. tur eleme maçında Hollanda'nın AZ Alkmaar takımı ile karşılaşacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kayserispor'da tüm hesaplar avantajlı bir skor ile dönebilmenin üzerine yapıldı.Özel bir uçakla Kayseri Atatürk Havaalanı'ndan hareket eden kafilede, statü gereği oynayamayan Galasaray'dan alınan Uğur ile sakatlığı devam eden Tayfun Cora dışında tüm oyuncular yeraldı.

Hollanda'ya umutlu gittiklerini belirten Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Bizi mutlu edecek, ikinci maç için umutlandıracak bir skorla dönmek istiyoruz. Üstün bir mücadele ortaya koyup kendimize yakışan bir oyun sergileyerek taraftarlarımızı mutlu edecek bir sonuçla sahadan ayrılacağımıza inanıyorum. Bu gücümüz var. Kendimize güveniyoruz." diye konuştu.

Artık sadece Kayserililerin değil, tüm Türk halkının kendilerinden başarı beklediğine dikkat çeken Sağlam, Kayserispor'a olan güveni boşa çıkartmamak ve insanların beklentilerine cevap verebilmek için başarılı olmak zorunda olduklarını dile getirdi.Kayserispor'un kaptanı Bülent Bölükbaşı ise, çok zorlu bir deplasmana gittiklerini ancak avantajlı bir skorla döneceklerine inandıklarını söyledi. Kayserispor'un da kolay takım olmadığının altını çizen Bölükbaşı, "Elimizden geleni yapacağız. Hollanda'ya tur için gidiyoruz. Avantajlı bir skorla dönerek 2. maçta rahat etmek istiyoruz" dedi.

Başarılı oyuncu Fatih Ceylan ise, rakiplerinin güçlü olduğunu bildiklerini ve buna göre motive olduklarını söyledi. Ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını belirten Ceylan, kendilerine güvenen taraftarlarını mahçup etmek istemediklerini ifade etti.Takımı Hollanda yolunda yalnız bırakmayan Kulüp Başkanı Recep Mamur ise, rakipleri ne kadar zorluysa kendilerinin de o kadar güçlü olduğunu söyledi. Mamur, "AZ Alkmaar takımı oynadığı üç karşılaşma sonrasında kendi liglerinde birinci durumda. Ancak bizde oynadığımız beş karşılaşma sonrasında ilk üç içerisindeyiz. Kimse bizi yabana atmasın. En az rakibimiz kadar güçlüyüz" dedi.

AZ Alkmaar takımının Kayserispor için bin bilet ayırdığını ve bunların çok kısa bir süre içinde tükendiğine dikkat çeken Mamur, "Gurbetçilerimizin bin biletle yetineceğini zannetmiyorum. Çift pasaportu olan Türklerin bu maça ilgi gösterip bizi orda yalnız bırakmayacaklarını ümit ediyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious