Kayserispor, tarihi farkın sevinci yaşanıyor

Kayserispor, tarihi farkın sevinci yaşanıyor.10375
  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

Kayserispor, ligin bitmesine bir hafta kala oynadığı son iki maçta farklı skorlar aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vestel Manisaspor karşısında alınan 7-2'lik galibiyet sonrasında mutlu olduklarını dile getiren Kayserispor Kulübü 2. Başkanı Mehmet Büyükbaş, UEFA yolunda oynayacakları son maçta Galatasaray takımını da mağlup edeceklerini kaydetti.

7 haftalık kötü gidiş sürecinde takımlarının futbolundan memnun olduklarını ve o dönemde ağır eleştirilere maruz kaldıklarını anlatan Büyükbaş, son iki haftada alınan sonuç ve güzel futbolun kendileriyle ilgili olan düşüncelerin yanlış olduğunu ortaya koyduğunu iddia etti.

Büyükbaş, ligin oynanacak son maçlarla sona ereceğini ifade ederek Kayserispor'un kulüp tarihinde önemli bir başarıya imza attığını vurgulayarak, "Kayserispor geçmiş yıllarda lige yükselmiş ve aldığı en önemli başarı ligde kalarak 7. sıralarda yer alması olmuştur. Bugün ise Kayserispor, ligde korkulan takım, başta büyük kulüpler olmak üzere büyük takımların çekindiği bir takım olmuştur. Lig geneline bakıldığında da Kayserispor önemli galibiyetler alırken kaybettiği maçlarda bile rakiplerini zorlamıştır. Kulüp tarihinde alınan ligde 3. lüğe yükselme başarısı, bundan da ötesi UEFA kupasına katılma mücadelesi verir konumda olmamızdır. Bu başarı kolay olmamıştır. Bu başarıda şehrin valisinden, belediye başkanına, diğer yöneticilerden taraftarına kadar herkesin emeği vardır. Bu düşünce ve hareketle devam ettiğimiz sürece de Kayserispor daha büyük başarılar alacağına inanıyoruz" dedi.

Büyükbaş, Vestel Manisaspor karşısında alınan galibiyetin futbolseverlerin aklından hiç çıkmayacağını ve yıllar sonra bile konuşulan bir galibiyet olacağına işaret ederek, şöyle konuştu;

"Siz rakip takım karşısında 6. dakikada 2-0 mağlup duruma düşeceksiniz ve bunu daha sonra farklı skorla galibiyete çevireceksiniz. Bu kolay bir şey değil. Her takımın yapacağı bir şey değil. Kayserispor bunu yapacak güçte olduğunu biliyoruz. Çünkü lig başından beri kötü bir Futbol ortaya koymadı. Artık son hafta oynayacağımız Galatasaray maçından da galibiyetle ayrılarak UEFA yolunda önemli bir adım atmış olacağız. Bu arada bizden avantajlı durumda olan Trabzonspor'un da puan kaybetmesini bekleyeceğiz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious