Kayserispor Beşiktaş maçı ardından

  • Giriş : 25.05.2007 / 23:26:00

Kayseri ile Beşiktaş arasında oynanan maçta gülen taraf Kayserispor oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kayserispor Teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, 3-0'lık skorla Beşiktaş'ı mağlup ettikleri için mutlu olduklarını belirtti. Beşiktaş Yardımcı Antrenörlerinden Tayfur Havutçu, ligin son maçını kaybettikleri için üzgün olduklarını ifade etti.
Maç sonrası sezonun kısa değerlendirmesini de yapan Ertuğrul Sağlam, Kayserispor'un lig başındaki hedefini tutturduğunu ama asıl amaçlarının UEFA Kupası olduğunu ve bu hedefe ulaşamadıkları içinde üzgün olduklarını söyledi. Başarının devamı adına iki yıl üst üste ligi 5. sırada bitirmenin de önemli olduğunu hatırlatan Sağlam, Kayserispor'un bu sezon resmi olarak 47. maçını oynadığını söyledi.

Sağlam, ümit ve A milli takımda oynayan 10 futbolcularını da dahil ettiklerini toplam 55-60 maç oynandığını hatırlatarak, "Bir takım için neredeyse iki sezonluk maçı sayısı kadar maç oynadık. Bu bir takım için çok önemli rakamdır" diye konuştu.

Kayserispor'un ligde başarının devamını getirmesi adına yakalanan bu başarıda herkesin emeği olduğunu dile getiren sağlam, emeği olan herkese de teşekkür ederek, "Şimdi gelecek sezonun hesaplarını yapacağız. Bunun içinde hazırlıklarımız var. Çalışmalarımız var. Hedefimiz, zirveye gelerek zirveyi aşamadan dönen takımımızın bu zirveyi aşması adına olacaktır. Şimdi önemli olan yaşadığımız sorunun çözümü adına başarıyı yakalamak için kaliteli futbolcu transferi olacaktır. Arkadaşlarımız bu konuda başarısız değiller. Daha üst seviyede başarı içinde yeni ve iyi futbolcu transferi gerekiyor" şeklinde konuştu.

Ertuğrul Sağlam, Beşiktaş kulübünden kendisine resmi bir teklifin gelmediğini de anımsatarak, "Kayserispor ile iki yıllık sözleşme imzalarken, büyük takımlardan da gelecek tekliflerin değerlendirilebileceğini belirtmiştik. Şunda böyle bir teklif yok. Olursa da mutlaka sizlerle paylaşacağız. Gelişmeleri hep birlikte göreceğiz" dedi.

25 Haziran tarihinde takımın yeni sezon için hazırlıklara başlayacağını anımsatan Sağlam, İsviçre'de iki haftalık kamp döneminden sonra Kayseri'de hazırlıkların devam edeceğini açıkladı. Süper Lig'de en verimli takımında Kayserispor olduğunu iddia eden sağlam, bir yandan başarıyı kovalayarak iyi bir başarı elden eden takımının, aynı zamanda genç yetenekleri Türk futboluna kazandırdığını ve diğer yandan da Kayserispor maçını izleyen herkesin 'Ben iyi ki bu maçı izledim' keyif aldım' ifadelerini kullanması olduğunu söyledi.

TAYFUR HAVUTÇU: "KÖTÜ OYNADIK"

Beşiktaş Antrenörü Tayfur Havutçu ise Kayserispor'un ilk golünden sonra oyunu rakibin yönlendirdiğini söyledi. Havutçu, şöyle devam etti: "İstemediğimiz bir sonuç oldu. Oyuna da iyi başlamıştık ama ilk golün ardından oyundan koptuk. İkinci golden sonra ise tamamen oyun koptu. İkinci yarıda ise yaptığımız değişikliklerle oyunu kurtarmaya çalıştık. Bunlarda fayda etmedi. Ardından Kayserispor oyunun son bölümünde bir gol daha buldu. Ve maç böyle bitti. Kayserispor'u tebrik ediyorum. İnşallah bu maçtan ders çıkarırız"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious