Kayserispor'da sakatlıklar sıkıntı oluşturdu

  • Giriş : 08.10.2006 / 00:00:00

Kayserispor, kendi sahasında oynayacağı Sivasspor maçı hazırlıklarına başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kadir has Spor Tesislerinde milli takıma giden futbolculardan yoksun devam ettirilen çalışmalarda, adalesi yırtılan Leonardo'nun bir ay sahalarda uzak kalacak olması yine sakatlıkları nedeniyle Bülent Bölükbaşı ve Aydın'ın Sivasspor maçında oynamalarının zor olması takımda sıkıntılara neden oldu.

Milli maç nedeniyle lige verilen arayı iyi bir şekilde değerlendirdiklerini ifade eden Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, takımda bazı futbolcuların sakatlanması nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi. Sağlam, yoğun geçen bir maç programının ardından tamamen lige ve Türkiye Kupası mücadelelerine yöneldiklerini ifade ederek, "Antalya'da şanssız bir şekilde kaybettiğimiz maçtan sonra milli maç nedeniyle lige ara verilmesi bizim için iyi oldu. Bu süreci en iyi şekilde değerlendirmeyi düşüyorduk ve öyle oldu. Sivasspor maçı hazırlıklarını bu haftada devam ettireceğiz. Ancak, Antalyaspor maçında adalesi yırtılan Leonardo'nun en az bir ay sahalardan uzak kalacak olması yine Sivasspor maçında forma giymeleri şüpheli olan Bülent Bölükbaşı ve Aydın'un durumları ise bizi endişelendiriyor. Aydın ile Bülent'in en azından Sivasspor maçında oynayabilmeleri için gerekli yoğun tedaviler uygulanıyor" dedi.

Ertuğrul Sağlam, kendi evlerinde maç kaybetmek istemediklerini hatırlatarak, "Ligin ilk yarısında çok daha fazla puanlar almak istiyoruz. Çünkü ligde ikinci yarı oldukça çekişmeli ve mücadeleci geçecek. İlk yarıda alacağımız puanlar bizi rahatlattığı gibi, ikinci yarıda oynayacağımız maçlarda da alacağımız başarıyı olumlu etkileyecektir. Zor ve mücadeleci geçecek ligde de kesinlikle kendi sahamızda puan kaybetmek istemiyoruz" diye konuştu. Kayserispor Kulübü Başkan Yardımcısı Şaban Miraboğlu, Sivasspor maçında galibiyet alarak moral bulmak istediklerini kaydetti. Miraboğlu, Antalyaspor karşısında alınan şansız bir mağlubiyeti unuttuklarını ve lige verilen aranın takım için faydalı olduğunu açıkladı. Miraboğlu, Sivsspor ve bundan sonraki bütün maçlarda taraftar desteğine ihtiyaçları olacağını dile getirerek, taraftarların takımlarını yalnız bırakmamalarını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious