Kayserispor'dan istifalara cevap

  • Giriş : 11.10.2008 / 16:33:00

Kayserisporlu yöneticiler, dün istifa eden 2. Başkan Şahin Akarsu'nun bazı yerel gazetelerde yer alan, kulüple ilgili yolsuzluk iddialarına cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başkanvekili Türker Horoz, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kadir Has Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, son günlerde bazı yöneticilerin kulüple ilgili gerçek olmayan iddialar ortaya atarak, kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğini söyledi.

Bu kişileri ''kahraman olma heveslisi'' olarak nitelendiren Horoz, şunları kaydetti:

''Bu iki arkadaşımız (2. Başkan Şahin Akarsu ile Basın Sözcüsü Necmettin Yıldız), yapılan transferlerdeki bazı ödemeleri bahane ederek yönetimden ayrılmışlardır. Kayserispor kulübünün yapmış olduğu transferlerde hiçbir şekilde yanlışlık yapılmamıştır. Gökhan Ünal'ın Trabzonspor'a transferinde bazı çeklerin kaybolduğu iddiaları yalan. İşte çekler burada. Bu çekler ne kayboldu ne de şahsi işler için kullanıldı. Bu arkadaşlarımız kulüpte nifak çıkardıkları için ayrılmalarını uygun gördük.''

Son 2 haftada oynadıkları 2 önemli maçta yenilmediklerini anımsatan Horoz, ''UEFA Kupası 1. turunda Paris Saint Germain ile Fransa'da golsüz berabere kalıp, 3 gün sonra ligde Fenerbahçe'yi kendi evinde farklı yendik. Kayseri kamuoyunda bunların konuşulmasını isterdim'' dedi.

Asbaşkan Şaban Miraboğlu da kulübün tek kuruşunun bile zayi edilmediğini, art niyetli kişilerin kamuoyunu yanılttığını belirterek, basının bu kişilere alet olmaması gerektiğini söyledi.

Hunat Camisi imamı da olan Yönetim Kurulu üyesi Ali Çamlı ise, ''Hocanız olarak da sizden rica ediyorum, bu tür şeylerden özellikle kaçınalım. Gerginliğin hiç kimseye faydası yok. İnsanları rencide edecek, iftira anlamı taşıyan hiçbir şeye girmeyelim. Hocayım dedim ya. Cenab-ı Hak, iftirayı, kul hakkını Hac'da bile affetmiyor. Onun için hiç kimse kul hakkı niteliği taşıyan şeylere girmesin'' dedi.

Genel menajer Süleyman Hurma da kendi egoları ve kompleksleri uğruna insani, mesleki ve ahlaki tüm değerleri yok sayan kişilere bugüne kadar hiç cevap vermediğini, ancak kişiliğe yönelik ithamlara da sessiz kalmayacağını söyledi.

''Kulübün cep telefonundan oğlumu aradığım, kulübe gelen oğlumun burada çay içip, yemek yediği doğrudur. Toplum bunu, kulübün sırtından menfaatlenmek olarak kabul ediyorsa, böyle bir hatayı yapmış bulunmaktayım'' diyen Hurma, ''Ülkemizde asaletini kaybetmiş vicdanlarla, satılmış vicdanlar birleştiği zaman suçu değiştirirler. O zaman suçlu da değişir. Bu politikanın sahiplerine bir şey söylemek istemiyorum. O politikanın sahiplerinden aramızda da var'' dedi.

Kayserispor'daki görevine 4 yıl önce geldiğini, yapılan transferlerde etkin rol oynadığını ifade eden Hurma, dünya normlarında transferde yüzde 30 isabet kaydetmenin büyük başarı olduğunu, kendisinin bunda yüzde 90 isabet kaydettiğini söyledi.

Göreve geldiğinde Kayserispor'daki futbolcuların değerinin 1 milyon YTL olduğunu, bugün bu rakamın Futbol otoritelerince 40-50 milyon Avro ile ifade edildiğini belirten Hurma, bunun, transferdeki başarıyı gösterdiğine dikkat çekti.

Kayserispor'un son 3 sezondur ligi 5. sırada bitirdiğini ve birçok başarıya imza attığını anımsatan Hurma, konuşmasını, ''Takdiri ve eleştiriyi, insan olanların insafına bırakıyorum'' diyerek tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*