Kayserispor'un UEFA inadı sürüyor

Kayserispor'un UEFA inadı sürüyor.9235
  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Kayserispor, Sivasspor karşısında aldığı farklı galibiyet ve UEFA mücadelesi veren takımların puan kaybetmesiyle UEFA yolunda önemli bir fırsat yakaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

UEFA'ya katılma nedeniyle takımda yaşanan aşırı stresin son iki haftada da yaşanmaması için tedbirler alınıyor. Sivasspor karşısında atılan 5 golden birini kaydeden Gökhan Ünal, ligdeki gol sayısını 21 yaparken moral buldu. Haftalardır gol atamayan ve suskun kalan Gökhan'ın hedefinde ise son iki hafta içinde daha fazla gol atmak ve gol kralı olmak var.

UEFA yolunda takımın strese girmesiyle 7 haftalık bir süreçte gerileme yaşadıklarını dile getiren Kayserispor Kulübü 2. Başkanı Mehmet Büyükbaş, bu stresin bedelini ağır ödedikleri düşüncesinde. Sivas maçının kazanılmasıyla UEFA yolunda yeniden umutlandıklarını vurgulayan Büyükbaş, kalan iki haftalık maçla alakalı olarak strese girmeme adına yönetim olarak futbolcular ve teknik heyetten bir beklenti içinde olmayacaklarını açıkladı. Büyükbaş, kalan iki maçın kazanılmasından çok takımın sahada güzel futbolunu sergilemesi yönünde talepleri olacağını, böylece stresin önüne geçeceklerini ifade ederek, şunları söyledi: "UEFA yolunda yeniden umutlarımız arttı. Tabi burada bizim iki maçı kazanmamız gerekiyor. Bununla birlikte Trabzonspor7un puan kaybetmesi. Ancak biz takımın UEFA gidebilme nedeniyle girdiği stresin bedelini acı ödedik. 7 hafta galip gelemedik. İyi futbolu skora yansıtamadık. Ama Sivasspor ile yeniden umutlandık. Umudumuz olacak. Ama takımımızdan UEFA'ya gitmemiz konusunda mutlaka bir baskı, aşırı talebimiz olmayacak. Olursa olsun politikası izliyoruz. Kayserispor'un kulüp tarihinde Süper Lig'de en başarılı dönemi geçirdiğini ve en iyi yerde tamamladığını biliyoruz."

Büyükbaş, ligde bu hafta şampiyon olacak ve düşecek takımların belli olabileceğine de dikkat çekerek, "Bizim için önemli olan Trabzonspor'un oynayacağı maç. Tabi Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanacak maçta bir sonraki hafta oynayacağımız Galatasaray maçı açısından oldukça önemli. Bu maçlardan alınacak sonuçlar bizi de etkileyecektir" şeklinde konuştu.

Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise Sivasspor karşısında alınan galibiyetin kendileri için önemli olduğunu ve moral bulduklarını ifade ederek, "7 haftalık kötü gidişata bu maçla dur dedik. Tabi farklı galibiyetin alınması bizi mutlu etti. Futbolcu kardeşlerim, sahada sergiledikleri güzel futbolu bu hafta skora da yansıtmanın sevincini yaşıyorlar. Şimdi bu galibiyetle ligde UEFA kupasına gidecek takımın belli olması adına heyecan arttı. Bizim de şansımız var. Tek düşüncemiz, güzel futbolumuzu Vestel Manisa ile çok önemli ve zor geçecek olan Galatasaray maçında ortaya koyacağız. Buradan alacağımız galibiyetler ve puanlardan çok bizim hemen bir puan üstümüzde yer alan Trabzonspor'un da puan kaybetmesi gerekiyor. Takım olarak iki haftalık süreçte üzerimize düşeni yapacağız" diye konuştu.

7 haftalık suskunluğunu Sivasspor maçında attığı tek golle bozan Gökhan Ünal ise ligde 21 golle gol krallığı iddiasını sürdürüyor. Gökhan, kendisinin gol atmasından çok takımının farklı bir galibiyetle sahadan ayrılmasının daha önemli olduğuna vurgu yaptı. Gökhan, farklı galibiyetle moral bulduklarının altını çizerek, "7 haftadır çok iyi Futbol ortaya koyduk ama galibiyet alamıyorduk. Tabi bu bizde moral bozukluğu yaptı. Ama şimdi gelinen noktada 5-0 lık alınan galibiyet ve UEFA yolunda halen umutlu olmamız. Bu süreçte elimizden geleni yapacağız. Tabi benimde Sivasspor maçında gol atmam çok iyi oldu. Kalan iki haftalık süreçte takımımın galibiyet alması için elimden geleni yapacağız. Taraftarlarımızın kalan maçlarda ne sonuç alınırsa alınsın, istediğimiz hedefe ulaşamasak bile bizlere olan güven ve desteklerini sürdürmelerini istiyoruz. Çünkü Kayserispor takımı gelecek sezon daha büyük işler yapacaktır" şeklinde konuştu.

Sivasspor karşısında maçın henüz ilk dakikasında gol atan Kayserispor'un genç yeteneği İlhan Parlak, kendisine haftalardır güvenen Ertuğrul Sağlam'ın güvenini Sivasspor maçında boşa çıkarmadığını belirtti. Önceki haftalarda oynadığı maçta istenileni veremediğini belirten İlhan, "Son vuruşlarda etkili olamayınca haliyle bana karşı tepkiler oldu. Ama Sivasspor maçında güzel bir Futbol ortaya koymam, maçın ilk dakikasında takımımın golünü atmam beni sevindirdi. Bu benim için iyi bir moral oldu. Bundan sonrasında da bana olan güveni boşa çıkarmak istemiyorum. Takıma daha faydalı olacağımı düşünüyorum" biçiminde konuştu.

Vestel Manisaspor maçı hazırlıklarına başlayan Kayserispor, bu maçtan çok ligin son haftasında İstanbul'da oynanacak olan Galatasaray maçını düşünüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious