'Kayserispor'un UEFA'ya katılan takım olacağına inanıyorum'

  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Vestel Manisaspor karşısında alınan galibiyetin farklı bir skor olması nedeniyle ayrı bir önem taşıdığını ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Vestel Manisasspor karşısında maçın 6. dakikasında 2-0 mağlup duruma düşen takımının oyun disiplininden kopmadığını hatırlatan Sağlam, "Maçın başında mağlup durumdasınız ve futbolcularınız maçtan kopmuyor, inançlarını kaybetmiyor ve son dakikaya kadar mücadelelerini sürdürüyor. Mücadele sonucunda takım dışardan bakıldığında büyük anlam ifade eden 7-2'lik gibi bir skorla sahadan galip ayrılıyor" dedi.

Farklı galibiyetin onur verici bir durum olduğunu belirten Sağlam, taraftarlarına da farklı galibiyetteki payları dolayısıyla teşekkür ederek şöyle konuştu;

"Kayserispor'un gücü ortada. Kayserispor iyi Futbol oynuyordu ancak maçlarda bunu skora yansıtamıyordu. 7 haftalık kaybımız kötü Futbol oynadığımızdan kaynaklanmadığını göstermiş olduk. Şimdiki tek düşüncemiz, tek hedefimiz Galatasaray maçı. Bu maçtan rakibimizin durumu ne olursa olsun, nasıl olursa olsun galibiyetle ayrılmaktan başka bir şey düşünmüyoruz. Ben, gelecek haftada rakip karşısında aynı futbolu, aynı inancı, aynı düşünceleri sahaya yansıttığımızda maçtan galibiyetle ayrılacağımıza da inanıyorum."

Kayserispor takımı Pazar gününün izinli olarak geçirirken Galatasaray maçı hazırlıklarına hemen başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious