Kayseri'ye Sevilla örneği

Kayseri'ye Sevilla örneği.15400
  • Giriş : 21.04.2008 / 17:47:00

Kayserili işadamı Hacı Boydak, Kayserispor'un iyi bir yükseliş yakaladığını ifade ederek, "Kayseri nüfusu kadar nüfusa sahip Sevilla gibi başarı yakalayabilir. Bunun için biz elimizden geleni yapmaya hazırız" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kayserili işadamı Hacı Boydak, Kayserispor'un iyi bir yükseliş yakaladığını ifade ederek, "Kayserispor, mevcut yönetimle birlikte mevcut kadrosuna yapacağı takviyelerle Kayseri nüfusu kadar nüfusa sahip Sevilla gibi başarı yakalayabilir. Bunun için biz elimizden geleni yapmaya hazırız" dedi.

Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, Kayserispor'un futbolda küçümsenemeyecek bir yükseliş yakaladığını söyledi. Boydak, bir zamanlar ligden düşmemek için oynayan Kayserispor'un ligin üst sıralarını zorlayan bir takım, yeniden UEFA Kupası'na katılmak için büyük bir mücadele veren takım durumuna geldiğini anlattı.

Boydak, Şampiyonlar Ligi'nde Fenerbahçe'nin karşılaştığı Sevilla takımından bahsederek, "İspanya'da Sevilla şehrinin nüfusu Kayseri kadar var yok. Ama spor da önemli bir başarı yakaladılar. Bakıyorsunuz UEFA Kupası'nı almış ve Şampiyonlar Ligi'nde üst turlara kadar yükselme başarısı göstermiş. Sevilla'ya baktığımız da Kayser'nin bir eksiği olduğunu düşünmüyoruz. Kayserispor'un lig de de şampiyon olacağına inanıyoruz. Avrupa kupalarında da başarı elde edeceğine. Kayserispor'un da şuan itibarıyla Sevilla gibi olmaması için bir neden yok. Bu yıl Sevilla gibi bir başarı yakalayacağına inanıyoruz" dedi.

Kayserispor'un başarısında yönetimin devamlı olmasına dikkat çeken Hacı Boydak, Ertuğrul Sağlam ile yakalanan çıkışın Tolunay Kafkas ile devam ettiğini ve Recep Mamur başkanlığındaki yönetimin bundan sonraki süreçte de desteklenmesi gerektiğini anlattı.

Kayserispor ve Erciyesspor için desteklerinin devam edeceğini ifade eden Hacı Boydak, tesisleşmede önemli bir adım atıldığını dile getirerek, "Bir başarıdan söz edebilmek için istikrar ve devamlılık şarttır. Bugün Fenerbahçe'nin başarısına baktığımızda Aziz Yıldırım'ın 10 yıldır başkanlık yapıyor. Bizim Anadolu takımlarına baktığımızda bir yada iki yıl görev yapan yöneticiler bırakıp gidiyor. Sonra başarı gelmiyor. Biz Kayserispor Kulüp Başkanımız Recep Mamur'u başarılı buluyoruz. Yönetim başarılı. Bu yönetimin devam etmesi gerekiyor. Yakın zamanda Avrupa standartlarında stat olacak. Ondan sonra da başarılar gelecek. Avrupa kupalarında takımları bu stattan ağırlayacağız. Artık, her yıl takım olarak şampiyonluğa oynamamız gerekir" diye konuştu.

Türkiye'de borçsuz kulüpler arasında Kayserispor'un yer aldığını anlatan Boydak, mevcut yönetimle yola devam edilmesi gerektiğini belirtti. Hacı Boydak, bugün Mehmet Topuz'u sadece Türkiye'deki takımlar değil Avrupa'daki takımlarında ister duruma geldiğini anımsatarak, "Biz yeni Mehmet Topuzlar, Ali Turanlar ve Gökhan Ünallar yetişmesini istiyoruz. Biz üzerimize düşen görevi yapacağız, Gerek Kayserispor, gerek Erciyesspor gerekse amatör takımlarımızın her zaman yanında olacağız" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious