Kaza, 'ambulans' dinlemedi

  • Giriş : 10.08.2006 / 00:00:00

Kazazedeleri almaya giden ambulansın şoförü, başka bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Yenimahalle Batıkent 453. Sokak'ta Ömer Öner'in kullandığı 06 AZ 7214 plakalı otomobil ile Mustafa Şahin idaresindeki 06 HRT 48 plakalı otomobil çarpıştı. Meydana gelen bu ilk kazada Mustafa Şahin, Hatice Şahin, Kevser Ceylan Şahin (3), Mehmet Tarık Ceylan (2), Ömer Öner ve Şahin Kızıltaç yaralandı. Saat 22:50 sıralarında meydana gelen kazanın ardından olay yerine hemen ambulans çağrıldı. Kısa süre sonra kaza yerine gelen sağlık görevlileri yaralılara müdahale etmeye başladı. Bu arada arkadaşlarına yardım etmek isteyen ambulans şoförü Hızır Çamkerten de araçtan indi. Kaza yerine toplanan kalabalık nedeniyle yol kısmen trafiğe kapanınca arkadan gelen araçlar da yavaşlamak zorunda kaldı. Sağlık ekiplerinin yaralılara müdahalesi esnasında arkadan gelen ve görgü tanıklarıın aşırı hızlı olduğunu iddia eettikleri Emrah Eriş idaresindeki 06 GUR 28 plakalı otomobil, önünde yavaş olarak seyreden 06 ZDG 80 plakalı kamyonete arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle hızlanan kamyonet ise hemen önündeki ambulans şoförüne çarptıktan sonra ambulansa çarparak durabildi.

Meydana gelen bu ikinci kazanın ardından olay yerine çok sayıda ambulan sevkedildi. Ancak ağır yaralanan ambulans şoförü Hızır Çamkerten, kaldırıldığı Onkoloji Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Atatürk Eğitim Hastanesi ile Nümune Hastanesi'ne kaldırılan diğer yaralıların hayati tehlikeleri bulunmuyor.

Aşırı hız nedeniyle ambulans şoförünün ölümüne sebep olan Emrah Eriş'in 160 promil alkollü çıktığı öğrenildi. Olayla ilgili olarak başlatılan soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious