Kaza anı nasıl gerçekleşti?

Kaza anı nasıl gerçekleşti?.11857
  • Giriş : 27.12.2007 / 13:58:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 16:34:09

Düzce D 100 Karayolu Kücük Melen mevkisinde saat 23.50 sıralarında meydana gelen 2 kazada biri polis olmak üzere toplam 3 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Kaza yapan tıra arkadan gelen kamyonun çarpma anı saniye saniye görüntülendi.

Edinilen bilgilere göre, Düzce D 100 Karayolu Küçük Melen tesisleri mevkiinde Ankara'dan İstanbul istikametine gitmekte olan Ercan Açıkgöz idaresindeki 34 ZR 8973 plakalı TIR'a arkadan gelmekte olan Erdal Demirci idaresindeki 34 FD 926 plakalı TIR, sürücünün dikkatsizliği sonucu çarptı. Kazada Erdal Demirci araç içinde sıkıştı. Sıkışan sürücü Düzce Belediyesi itfaiyesine ait Kaza Kırım ve Kurtarma ekibi tarafından sıkıştığı yerden çıkarılarak 112 acil servis ambulansı ile Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Konuralp Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı. Kaza yerinde yoğun sis ve buzlanma nedeni ile yeni kazaların olmaması için takviye trafik ekipleri istendi. Kaynaşlı Bölge Trafik İstasyon Amirliği'ne bağlı bir ekip olay yerinde güvenlik önlemleri aldı. Görüş mesafesinin 30 metreye düşmesi nedeni ile hızlı gelen araçlar tehlike oluşturmaya başladı. Yardım için istenen ekipler olay yerine gelmeden Rahim Danışan idaresindeki 06 KMB 16 plakalı kamyon kazayı geç fark ederek fren yapmaya başladı. Yerlerin kaygan olması nedeni ile duramayan kamyon sağa sola savrularak kontrolden çıktı ve kaza yapan TIR'a arkadan çarptı. Bu kazada da sürücü Rahim Danışan araç içinde sıkıştı. Göz göre göre gelen kaza sonrası olay yerinde panik yaşandı. Kaza esnasında kamyonun çarptığı TIR'ın ön kısmında bulunan polis memuru Yıldıray Özsoy çarpmanın şiddeti ile bir anda ileriye fırlayan TIR'dan kurtulamadı. Kaza yapan TIR'ın ön camı, polis memuru Yıldıray Özsoy'un üzerine düştü. Bunun üzerine yere düşen Özsoy, kafasını asfalt zemine çarptı. Olay yerinde bulunan trafik ekipleri, polis memurunu hastaneye götürürken kamyonda sıkışan sürücü Rahim Danışan'ı kurtarma çalışmaları devam ediyordu.

Aşırı hız, yoğun sis ve dikkatsizlik sonucu meydana gelen kazada kamyon sürücüsü Rahim Danışan'ın ayakları araçta sıkıştı. Kaza Kırım ve Kurtarma ekibi tarafından 20 dakikalık bir çalışmanın ardından sıkıştığı yerden çıkarılan Danışan, ambulansla Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'ne gönderildi. Sürücü Rahim Danışan'ın sol bacağının kaval kemiğinden kırıldığı belirtilirken Polis memuru Yıldıray Özsoy'un ise sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Sis nedeni ile tekrar bir kaza yaşanmaması için kaza yapan araçlar yoldan kaldırılana kadar İstanbul yönüne araç trafiği Olimpiyat Kavşağı'nda kesildi. 1 saat süren çalışmanın ardından kaza yapan araçların olay yerinden kaldırılmasıyla İstanbul yönü araç trafiğine yeniden açıldı.

 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious