Kaza kurşunu

  • Giriş : 29.09.2006 / 00:00:00

Bursa'da, konfeksiyoncuya silahlı saldırı düzenleyen zanlı, ateş ederken yanlışlıkla kendisine yardımcı olması için çağırdığı arkadaşını da vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Birlikte yaşadığı kadının, çalıştığı konfeksiyonda işten çıkarılmasına sinirlenen sabıkalı bir kişi, yanına bir arkadaşını da alıp, işyerini basmaya gitti. İşyeri sahibinin bıçakla karşılık vermesi üzerine belindeki tabancayı çıkaran zanlılardan biri, hem işyeri sahibini hem de korumak için yanında gittiği arkadaşını vurdu. Daha sonra işyeri sahibini olay yerinde bırakıp, yaralı arkadaşını hastaneye yetiştiren zanlı, kayıplara karıştı.

Merkez Osmangazi ilçesi İntizam Mahallesi Selim Sokak'ta öğle saatlerinde meydana gelen olay iddiaya göre şöyle gelişti: Sokak üzerindeki konfeksiyon atölyesi sahibi Ekrem Taşçı (41), bir hafta önce yanında çalışan ve ismi öğrenilemeyen bir kadını işten çıkardı. İşsiz kalan kadınla dost hayatı yaşadığı öne sürülen ve çeşitli suçlardan kaydı olan Hakkı Laleoğlu (39), yanına arkadaşı Mehmet Yenilmez'i (39) de alıp, kiraladıkları otomobille konfeksiyon atölyesine geldi. Atölye sahibi Taşçı, kendisiyle tartışmaya başlayan Laleoğlu ve Yenilmez'in kendisine saldırması üzerinde tezgah üzerindeki bıçağı alıp, korunmak istedi. Bıçağı görünce paniğe kapılan Mehmet Yenilmez, belindeki ruhsatsız tabancayı çıkarıp, atölye sahibi Taşçı'nın bacaklarına doğru 3 el ateş etti. Silahı peş peşe ateşleyen Yenilmez, bu sırada yanlışlıkla, kendisini koruması için yanında gittiği Hakkı Laleoğlu'nu da göğsünden vurdu.

Arkadaşının kanlar içinde yere düştüğünü gören Yenilmez, ayağından yaralanan atölye sahibini olay yerinde bırakıp, Hakkı Laleoğlu'nu geldikleri otomobille Özel Vatan Hastanesi Acil Servisi'ne getirdi, ardından da kayıplara karıştı. Silah seslerini duyan vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis, atölyede ayağından yaralı halde bulunan Ekrem Taşçı'yı ambulansla Devlet Hastanesi'ne gönderdi.

İlk müdahalesi Özel Vatan Hastanesi'nde yapılan Hakkı Laleoğlu, Yüksek İhtisas Hastanesi'ne sevk edilirken, olayla ilgili soruşturmaya başlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious