Kaza mı, cinayet mi?

  • Giriş : 01.02.2007 / 00:00:00

İzmir’de bir düğünde çıkan kavgada yaralanan kuzenini hastaneye götürürken, kavgaya karışan bir kişiye çarptığı ve ölümüne neden olduğu iddia edilen sürücü, cinayetten yargılanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesinde, Kemalpaşa ilçesine bağlı Sarılar köyünde 3 Eylül 2006 tarihinde bir kişinin ölümüyle sonuçlanan olayla ilgili olarak, kasten adam öldürdüğü iddia edilen Uğur O’nun yargılanmasına başlandı.

Davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık Uğur O, olayda hayatını kaybeden Ali İhsan Gönlüşen’in (28) eşi Dilek Gönlüşen ve avukatlar hazır bulundu.

Uğur O, mahkemede verdiği ifadede, olay günü köy meydanına geldiğini ve çıkan kavgada yaralanan amcasının oğlu Murat O’nun, kendisini hastaneye götürmesini istediğini ifade etti.

Kamyonetine taş ve sopa ile saldırıldığını, kamyonetinin camlarının kırıldığını ve görüş açısının daraldığını savunan Uğur O, "Kuzenim kan kaybediyordu. Kamyonetimin farlarını yakıp söndürerek ve kornoya basarak hızla Turgutlu’ya gittim. Kamyonete taş, sopa, tuğla gibi şeyler atıldı. Bir kişinin ölümüne neden olduğumu hastanede öğrendim" dedi.

Sanığın avukatı Aykut Dikencik ise Uğur O’ya hastanede saldırıda bulunulduğunu ve halen ayaklarının iyileşemediğini söyledi. Aykut Dikencik, sanığın kasıtlı hareket etmediğini, sadece yaralı olan kuzenini hastaneye götürmeyi istediğini ifade etti. Dikencik, olayın ardından kamyonetin fotoğraflarını da mahkemeye sundu. Daha sonra 9 tanığın da dinlendiği duruşma, 21 Şubata erteledi.


İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde Ali İhsan Gönlüşen’in kardeşinin düğününde, Murat O. ile Gönlüşen arasında kavga çıkmıştı. Bıçakla yaralanan Murat O’yu kamyonetine alan Uğur O, köy meydanından geçerken Ali İhsan Gönlüşen’e çarpmış, Gönlüşen hastanede hayatını kaybetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious