Kaza seçim konvoylarını iptal ettirdi

Kaza seçim konvoylarını iptal ettirdi.15436
  • Giriş : 28.03.2009 / 13:52:00

Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının geçirdiği helikopter kazası üzerine Bilecik'teki siyasi partiler de yasa boğuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının, Kahramanmaraş yakınlarında geçirdikleri helikopter kazasında hayatlarını kaybetmesi, seçime bir gün kala siyasi partilerde matem havası estirdi. Seçimin en hareketli günü olan son günde konvoy yapmayı planlayan AK Parti, CHP, MHP, DP ve SP Bilecik teşkilatları, elim kaza nedeniyle konvoyların iptal edildiğini, seçim araçlarından müzik yayınlarının durdurulduğunu ve tüm sesli propagandalara son verildiğini duyurdular.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun, cesur ve dürüst bir lider olduğunu, Türk siyasi hayatına damgasını vurduğunu belirten AK Parti Bilecik İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş, "Türkiye önemli bir siyasi liderini kaybetti. Üzüntümüz çok büyük. Ancak, arkasından hayırla yadedilecek bir ömür yaşadı. Yaşamında olduğu gibi ölümüyle de ülkemizin birlik ve beraberliğine katkıda bulundu. Biz de bu acı olayın derin üzüntüsü ile, seçim son günü yapılacak konvoyu iptal ettik. Türk milletinin başı saolsun" dedi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan CHP İl Başkanı Erdoğan Tüfenkçi, "Bu olay tüm Türkiye'yi olduğu bizleri de son derece üzmüştür. Bu üzüntümüzü BBP Bilecik teşkilatını ziyaret ederek kendilerine bildirdik. Böyle acı bir günde konvoy düzenlemenin siyasi etiğe uygun olmayacağını düşündüğümüz için konvoyu da iptal ettik. Bu vesileyle, başta BBP teşkilatları ve merhumların yakınlarına tekrar başsağlığı dileriz" dedi.

MHP İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada ise Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duyulduğu ve bu nedenle de araç konvoyunun iptal edildiği belirtildi.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun vatanını ve milletini seven, ülkenin düzelmesi için gece gündüz çalışan birisi olduğunu belirten Saadet Partisi Bilecik Belediye Başkan Adayı Hasan Esen ise, "Bu kadar hayırlı faaliyetleri olan Muhsin Yazıcıoğlu'nun ve arkadaşlarının hayatını kaybetmesi bizleri derinden üzmüştür. Bu nedenle yapılacak seçim konvoyunu ve tüm sesli seçim çalışmalarını iptal ettir. Merhumlara Allah'tan rahmet, BBP ve Alperen Ocakları camiasına başsağlığı dileriz" dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun sınıf arkadaşı ve CHP Bozüyük Belediye Başkan Adayı Mahmut Fındık ise Muhsin Yazıcıoğlu ile üniversite yıllarında beraber okuduklarını ve sınıf arkadaşı olduklarını belirterek, elim bir kazada hayatını kaybetmesinden duyduğu büyük üzüntüyü dile getirdi. Yerel gazetelere ilan veren Fındık, baş sağlığı diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*