Kaza sırasında okul ya açık olsaydı!

Kaza sırasında okul ya açık olsaydı!.15812
  • Giriş : 03.07.2009 / 20:29:00

Ankara'nın Etimesgut ilçesinde, yokuştan aşağı inerken okul bahçesine uçan minibüste 2'si ağır 4 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Okulların tatil olması, öğrencilerin olası bir faciadan kurtulmasını sağladı. Yokuşun altında bulunan okul bahçesinin korumasının ince parmaklıklarla çevrili olması dikkat çekti.

Ankara'da okulların bir süre önce yaz tatiline girmesi olası bir faciayı önledi. Etimesgut Tüzün sokaktan aşağıya inen Mesut Tunca idaresindeki 06 YOE 93 plakalı minibüs bilinmeyen bir nedenden yokuşun altında bulunan okulun bahçesine uçtu. Etimesgut İlköğretim Okulu'nun bahçesine uçan minibüste bulunan 4 işçiden 3'ü araçtan çıkarılarak ambulansa alınırken, sıkıştığı öğrenilen ve ismi belirlenemeyen işçi, itfaiyenin araçtaki malzemelerden bir kısmını çıkarmasıyla kurtarıldı. Araçtan çıkarılan işçinin bacağının kırıldığı görüldü. Yaralı işçis kurtarma ve 112'nin müdahalesi sırasında acıyla bağırdı. 2'sinin durumunun ağır olduğu öğrenilen yaralılar, ambulansla Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Bu arada, geçtiğimiz yıl öğrencilerin bahçede olduğu sırada yokuştan bahçeye uçmak üzere olan bir otomobilin kaldırımdaki ağaca takılmasının öğrencileri kurtardığı öğrenildi.

Okulun yokuşun altında bulunan bahçesinin ince demir parmaklıklarla çevrili olması ise dikkat çekti. Bir okul görevlisi, minibüsün kırdığı parmaklıkların bir bölümünü okula taşıdı. Okuldaki bazı görevliler, okulun yokuş tarafına demir parmaklık yerine duvar çekilmesinin benzer kazaları önlemede daha etkili olacağını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*