Kaza sonrası yaşanan kurtarma rezaleti...!

  • Giriş : 31.08.2007 / 14:37:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 21:33:53

Kağıthane TEM bağlantı yolunda gece saat 01.30 sıralarında meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kaza sonrasında yaşananlar tam bir kurtarma rezaletine döndü. İtfaiye ekiplerince sıkıştığı yerden çıkarılan yaralı sürücü, olay yerinde bulunan ve kendisinin sağlık görevlisi olduğunu söyleyen bir kişi tarafından kartonlarla sarıldı.

TEM bağlantı yolundan Okmeydanı istikametine seyir halinde bulunan Ümit Menteş yönetimindeki 34 EK 8937 plakalı araç, yine aynı istikamette gitmekte olan ve sürücüsü tespit edilemeyen 34 AE 7579 plakalı kamyonete arkadan çarptı. Kazada Menteş yönetimindeki araçta bulunan 3 kişi ağır şekilde yaralandı. Vatandaşların ihbarı ile olay yerine gelen 2 ambulans, yaralılardan Erhan Telyalan ve Özgür Saka'yı alırken, araç içinde sıkışan sürücü Ümit Menteş için uzun süre ambulans beklendi.

İtfaiye ekipleri tarafından kurtarıldıktan sonra vatandaşların tepkileri üzerine araçtan çıkarılarak yola bırakılan yaralıya ilk müdahale sağlık memuru olduğunu söyleyen vatandaştan geldi. Bir ara diğer yaralının bulunduğu ambulansın sürücüsü ile tartışan ve 'Nasıl ambulansta ikinci sedye olmaz?' diye tepki gösteren Yaşar Ün, daha sonrada yerde yatan yaralıya müdahale etti. Kartonlarla yaralıyı saran Yaşar Ün, yaralının yanından ambulans gelinceye kadar ayrılmadı. Uzun süren bekleyişten sonra beklenen ambulans geldi.

Yaralı sürücü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.Kaza sonrasında kamyon sürücüsünün kaçtığı belirtilirken, yaralıların hastanedeki tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious