Kaza sonucu dost oldular

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Bir otomobile çarparak hasar veren vatandaş aracın sahibine ulaşamayınca özür notu ve telefon numarası bırakarak ayrıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ancak daha sonra sileceklere asılan notta kazaya karışan şahsın özür dileğiyle birlikte ismini ve numarasını bıraktığını görünce onu arayarak tebrik etti.
Trafik kazalarında çoğu zaman kazaya karışan taraflar arasında tartışmalar hatta kavgalar yaşanır. Duran bir araca çarpan bazı şoförler ise hemen olay yerinden kaçmaya kalkışır. Ancak, Eskişehir'de meydana gelen bir kazada bu kez bu olay yaşanmadı.

Sabah saatlerinde özel otomobiliyle Kıbrısşehitleri Caddesi üzerinde U dönüşü yapmak isteyen Üzeyir Enönü (30) adlı vatandaş manevra yaptığı sırada park halindeki bir otomobile çarptı. Çarptığı aracın sol arka kapısında hasar oluşurken Enönü, kaçmak yerine aracını durdurarak çevreden çarptığı aracın sahibini aradı.

Enönü, araç sahibine ulaşamayınca boş bir kağıda önce özür dileğini sonra da ismini ve telefon numarasını yazdı. Notu hasar verdiği aracın sileceklerine asan Enönü daha sonra olay yerinden ayrıldı.

Akşam saatlerinde aracının yanına gelen Cihad Yağmur Sadıkoğlu (24) arka kapıdaki hasarı fark etti. Bu duruma kızan Sadıkoğlu, çevreden aracına kimin çarptığını öğrenmek istedi ancak öğrenemedi. Söylenerek aracına binen Sadıkoğlu, bu sırada silecekte asılı duran kağıdı gördü. Kağıdı alarak üzerinde yazılı notu okuyan Sadıkoğlu, önce bu duruma inanamadı. Notta yazılı telefon numarasını arayan Sadıkoğlu'nun karşısına Enönü çıktı. Kendisini arayanın aracına hasar verdiği kişi olduğunu öğrenen Enönü, Sadıkoğlu'ndan tekrar özür diledi ve hasarı karşılayacağını söyledi. Bu duruma şaşıran Sadıkoğlu'nun kızgınlığının yerini şaşkınlık alırken Enönü'ye kendisiyle tanışmak istediğini söyledi ve çay içmeye davet etti.

Caddede dönüş yaparken bir an kontrolü kaybettiğini ve araca çarptığını ifade eden Enönü, "Çarptıktan sonra kendi otomobilimi kenara park ederek diğer aracın sahibine ulaşmaya çalıştım ancak bulamadım. Araç sahibinin gelmesini beklemeye karar verdim. Bir süre beklememe rağmen gelen giden olmadı ve işim nedeniyle ayrılmak zorundaydım. Sonunda aklıma not bırakmak geldi." diye konuştu.

Çarptıktan sonra kaçmanın hiç aklına gelmediğini ifade eden Enönü, "Bu, normal bir insanın yapması gereken bir davranış zaten. Bir de kişi ne yaparsa karşılığını bulur." dedi. Aracındaki hasarı görünce 'yine çarpıp kaçmışlar' diye kızdığını anlatan Sadıkoğlu ise, "Çevreden aracıma kimin çarptığını öğrenemedim. Araca binip gidecektim, silecekte bir kağıt gördüm. Kağıdı açtığımda 'Kusura bakmayın, istemeyerek arabanıza çarptım. Gereken neyse yaptırayım.' notuyla birlikte bir isim ve telefon numarası yazılıydı. Önce kızgındım, sonra şaşırdım. Telefon numarasını arayıp durumu anlatınca arkadaş araca çarpanın kendisi olduğunu söyledi ve özür diledi. Bu davranış çok hoşuma gitti. Kendisini tebrik ettim, tanışmak istediğimi ifade ederek çay içmeye davet ettim. Bir parkta buluşarak tanıştık, dost olduk." şeklinde konuştu. Daha önce de iki kez aracına hasar verildiğini anlatan Sadıkoğlu, "Ancak öncekiler çarptıktan sonra kaçmışlar. Tamir masraflarını kendim ödedim. Bu kez de, arkadaşın bu davranışını takdir ettiğim için kendim ödemek istedim. Ama, Üzeyir bey 'ben çarptım masrafı benim ödemem lazım' diyerek kendisi ödedi." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious