Kaza üstüne kaza

  • Giriş : 19.12.2006 / 00:00:00

Kayseri'den Ankara istikametine demir cevheri götüren 23601 sefer sayılı yük treni, Kırıkkale'nin İzzet Köyü yakınlarında raydan çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Kayseri'den Ankara istikametine doğru gitmekte olan yük treni, Kırıkkale'nin Balışeyh ilçesine bağlı İzzettin köyü yakınlarında, tünel içinde 2 vagonunun devrilmesi sonucunda yoldan çıkarak demiryolunu ulaşıma kapattı. Kazanın haber alınmasının ardından Ankara'dan Kırıkkale istikametine doğru yola çıkan 22085 sayılı Ankara imdat ekibini götüren trenin vinci de kaza yerine ulaşamadan Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesi yakınlarında raydan çıktı.

Her 2 tren kazasında can kaybı yaşanmazken, kaza nedeniyle farklı yönlere gitmekte olan 4 Eylül, Güney ve Doğu Ekspresleri'nde bulunan yolcular, Kırıkkale'nin Delice ilçesine bağlı Çerikli beldesinde uzun süre beklemek zorunda kaldı. Kurtarma ekibinin de kaza yaparak raydan çıktığının öğrenilmesinden sonra Çerikli'de bekleyen tren yolcuları otobüslerle Ankara'ya gönderildi. Kaza nedeniyle Kırıkkale bekletilen Erzurum Ekspres'in yolcuları ise Yozgat'ın Yerköy İlçesi'ne gönderildi.

İzzettin köyünde raydan çıkan tren kurtarılırken, vinci kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious