Kaza yapan otobüsteki hostes yaşam savaşı verdi

Kaza yapan otobüsteki hostes yaşam savaşı verdi.14524
  • Giriş : 05.05.2008 / 22:24:00
  • Güncelleme : 05.05.2008 / 22:26:52

2 kişinin öldüğü 11 kişinin de yaralandığı zincirleme trafik kazasında sıkışan hostes saatlerce yaşam savaşı verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TEM'in İzmit Derince geçişinde 2 kişinin öldüğü 11 kişinin de yaralandığı 8 araçlık zincirleme trafik kazasında, otobüste sıkışan hostesin kurtarılmasını, çevrede toplanan çok sayıda kişi heyecanla izledi.

Arıza yapan bir cip, emniyet şeridine geçmek isterken onu gören ve ani fren yapan kamyona, Nurettin Ünal'ın kullandığı 34 VA 51 70 plakalı otobüs çartı. Daha sonra meydana gelen zincirleme kazaya tam 8 araç karıştı. Kazada otobüs sürücüsü Nurettin Ünal olay yerinde, muavin Abdulkadir Gürkan ise kaldırıldığı hastanede öldü.

Kazada otobüsün ön koltuğunda oturan 28 yaşındaki hostes Leyla Doğan sıkıştı. Kurtarma ekipleri, ölen şoförün hemen yanında sıkışan Leyla Doğan'ın ayaklarını sıkıştığı demir yığının arasından çıkarmak için yarım saatten fazla çaba harcadı. Leyla Doğan'ın feryat ederken kurtarma çalışmalarını yolun kenarındaki yamaçta ve üst geçitte toplanan yaklaşık 1000 kişi izledi. Derince Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ve ortopedi servisinde yatan Leyla Doğan'ın sağlık durumunun iyiye gittiği bildirildi.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious