Kaza yapan suçlular gözaltına alındı

Kaza yapan suçlular gözaltına alındı.7151
  • Giriş : 24.05.2007 / 22:42:00

Konya'da kaçırdıkları adama silah zoru ile senet imzalatan iki kişi, kaza yapınca suçları ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yaralı olarak hastaneye getirilen şahıslardan biri, polise bıçak çekip kaçtıktan sonra kısa sürede yakalandı.

Edinilen bilgiye göre olay, Konya-İstanbul yolu üzerinde meydana geldi. Konya'dan İstanbul'a gitmekte olan araç, İstanbul yolu Dokuzunbeli kavşağında kaza yaparak şarampole yuvarlandı. Araç içersinde bulunan üç kişiden ikisi yaralı olarak Konya Numune Hastanesi'ne getirildi. Ancak kaza yapan araçta bir adet ruhsatsız tabanca ve 22 bin YTL'lik senet bulan polis, olaydan şüphelenince, kazada yaralanan iki kişinin, araçtaki üçüncü kişi olan M.C'yi kaçırmaya çalıştığını öğrendi.

Hastaneye yaralı olarak getirilen şahıslara konuyla ilgili sorular soran polis, şahısların birçok suçtan sabıkalı olduğunu da ortaya çıkarınca, hafif yaralı olan Murat D'yi (23) gözaltına almaya çalıştı. Ancak polise direnen Murat D. polislere bıçak çekerek kaçmayı başardı. Hastane polisinden kaçan Demiroğlu bir taksiye binerken başka bir polis tarafından fark edilerek tekrar hastaneye getirildi. Sivil polisler tarafından hastaneye getirilen Murat D. basın mensuplarının kendisini görüntülemek istemesi üzerine polis aracından inmek istemedi.

Diğer yaralı Servet K. (31) ise Konya Numune Hastanesi'nden, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi.

Kaçırıldıktan sonra kendisine zorla senet imzalatıldığını söyleyen M.C.'nin polis tarafından koruma altına alındığı belirlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious