Kazada 12 kişinin kimlikleri belirsiz

Kazada 12 kişinin kimlikleri belirsiz.12464
  • Giriş : 12.01.2007 / 00:00:00

Adana'dan havalandıktan sonra Bağdat'ta düşen Maldova uçağında hayatlarını kaybeden yolculardan, 5'i yabancı uyruklu toplam 12 kişinin kimlik belirleme çalışmaları devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adana Valiliği bünyesinde oluşturulan kriz masasından, AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, kazadan sonra Adana'ya getirilen cenazelerden Hamdi Şahin, İsmail Kulak, Hüseyin Şahin, Ali Nihat Özbingül, Olcay Geyik, Özcan Özkan, Süleyman Özkartal, Emrah Özkartal, Durdu Mehmet Kayış, Abdullah Albayrak, Ahmet Sığındı, Mehmet Yıldız, Mehmet Dilki, Tahsin Aykırı, Mehmet Gültekin, Ersud Lal, Nail Karaca, Sabahattin Kesten, Rüstem Tarhan, Bülent Durucan ve Nadir Tansu Alpaydın ailelerine teslim edildi.

Bu arada, teslim edilen Bekir Yıldız ve Halil Kılıç'ın cenazelerine, ailelerinin başvurusu üzerine yeniden teşhis yapılması amacıyla DNA testi uygulanacağı öğrenildi. Kriz Masası yetkilileri, Bekir Yıldız ve Halil Kılıç ile birlikte Ramazan Altıkulaç, Aziz Gelinci, Serkan Geyik, Ahmet Gezer, Rifat Demir ile yabancı uyruklular Alexey Ganzha (Rusya), Anatolie Seflediuc (Moldova), Drigorii Ciupricov (Moldova), Petru Sirbu (Moldova) ve Serhy Mashtalyar'ın (Ukrayna) kimliklerinin tespiti amacıyla incelemenin sürdüğünü bildirdiler. Çukurova Devlet Hastanesi, Numune Hastanesi ve Seyhan Devlet Hastanesi'ndeki cesetler, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'ndan, DNA sonuçları geldiğinde ailelerine teslim edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious