Kazada bulunan silahlar inceleniyor

Kazada bulunan silahlar inceleniyor.12500
  • Giriş : 04.06.2007 / 10:42:00

Kazada ölen Mehmet Şanlı'nın cenazesi, İstanbul'da toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Afyonkarahisar'da, 1'i emekli başkomiser, 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazayla ilgili soruşturma sürüyor. Cipte bulunan silahlar, çek-senet ve evrak inceleniyor. Ölen kişilerden 3'ünün, daha önce esrar kullanmak, çek-senet tahsilatı ve örgüt üyesi olmak gibi suçlardan sabıkalı oldukları ortaya çıktı.

Kamyonla çarpışan araçta ölen, emekli Başkomiser Mehmet Şanlı'nın cenazesi, İstanbul'da toprağa verildi. Cenazeye, milli futbolcu Emre Belözoğlu da katıldı.

İşadamı Turan Balık'ın cenazesi ise Trabzon'un Of ilçesinde defnedildi.

Şanlı ve onunla aynı cipte ölen Turan Balık ile Zekeriya Kocagöz'ün alkollü olduğu ve kazanın şerit ihlali sonucu meydana geldiği belirlendi.

Balistik incelmesi yapılan cipteki 4 silahın mermilerinin, namluya sürülü vaziyette olduğu öğrenildi. Araçta ayrıca, esrar, biber gazı, çek ve senet ele geçirildi.

Riyad antetli senetlerden birinin 27 milyon, diğerinin ise 64 milyon dolarlık olduğu belirlendi. Araçtaki dökümanlar arasında, para ve senet tahsilatı yapılacak kişilerin listesi de bulundu.

Afyonkarahisar'da 2 Haziran'da kamyon ile bir cipin çarpışması sonucu 1'i emekli başkomiser 4 kişi ölmüş, Jandarma, emekli başkomiserin kullandığı araçta, bavul içine gizlemiş otomatik silah, ''Glock'' marka tabanca, esrar ve çek-senetler bulmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious