Kazada ölen 5. Türk'ün ismi açıklandı

Kazada ölen 5. Türk'ün ismi açıklandı.11980
  • Giriş : 28.02.2009 / 07:16:00
  • Güncelleme : 28.02.2009 / 00:38:22

THY uçak kazasında hayatını kaybedenlerin isimlerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

THY kazada hayatını kaybedenlerin isimlerini açıkladı.

Hayatını kaybedenler kokpit ekibinden Hasan Tahsin Arısan, Murat Sezer, Olgay Özgür ile kabin ekibinden Ulvi Murat Eskin ve son olarak açıklanan isimin ise Bülent İçgören olduğu bildirildi.

Türk Hava Yolları ayrıca kazada hayatını kaybeden mürettebat ve yolcuların yakınlarına ilk etapda 50 bin Avro, hastanede yatarak tedavi görenler için ise 5 bin ila 10 bin Avro ödeme yapılacağını duyurdu.

THY'den konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle:

Kazada hayatını kaybedenlerin isimleri belirlendi.

25 Şubat 2009 tarihinde Tk 1951 sefer sayılı İstanbul-Amsterdam uçağının inişi sırasında meydana gelen kazada 4 mürettebattan olmak üzere 9 kişi hayatını kaybetmiştir.

Kazada kokpit ekibinden Hasan Tahsin Arısan, Murat Sezer, Olgay Özgür ile kabin ekibinden Ulvi Murat Eskin yaşamını yitirmiştir.

Kazada hayatını kaybedenlerin cenazeleri Hollanda makamlarının tesliminden sonra özel bir seferle Türkiye'ye getirilecektir. Seferin ne zaman düzenleneceği daha sonra bildirilecektir.

Türk Hava Yolları tarafından kazada hayatını kaybeden mürettebat ve yolcularımızın yakınlarına ilk etapda 50 bin Avro, hastanede yatarak tedavi görenler için ise 5 bin ila 10 bin Avro ödeme yapılacaktır. Bu konuda ilgililer Aile Destek Hattının +90 800 219 80 35 nolu telefonundan bilgi alabilirler.

Yaşanan olaydan dolayı büyük üzüntü yaşayan Türk Hava Yolları ailesi olarak kazada yaşamını yitiren mürettebatımıza ve yolcularımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

KAZADA YARALANAN KABİN GÖREVLİLERİNDEN PERİHAN ÖZDEN'İN SAĞLIK DURUMUNUN İYİ OLDUĞU BİLDİRİLDİ

İstanbul-Amsterdam seferini yaparken Hollanda'nın Schiphol Havaalanına iniş sırasında düşen Türk Hava Yolları'na (THY) ait uçaktan yaralı kurtulan kabin görevlilerinden Perihan Özden'in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Aslen Afyonkarahisar'ın Kızılören ilçesinden olan ve Hollanda'nın Hoorn şehrinde tedavi gören Perihan Özden'i Hollanda'da yaşayan hemşehrileri ziyaret etti.

Özden, AA muhabirine telefonda yaptığı açıklamada, hemşehrilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, omzunda çatlaklar olduğunu, morluk ve şişme dışında durumunun iyi olduğunu söyledi.

Perihan Özden, ''Görevimiz gereği yolcularımıza, uçakta bir şey olması durumunda çıkabilecekleri acil çıkış kapılarını 'şöyle açacaksınız' diye tarif ediyoruz. Bu kazada da yolcularımız sayesinde o çıkış kapıları açıldı ve benim de oradan çıkmamı sağladılar. Acil çıkış kapısından çıkanlar beni de tutarak oradan çıkardılar. Kendilerine teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Özden, Hollanda'nın Hoorn şehrindeki tedavisinin pazartesi günü tamamlanarak Türkiye'ye döneceğini kaydetti.

HABER 7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*