Kazada ölen tren şefi için tören

Kazada ölen tren şefi için tören.32767
  • Giriş : 28.01.2008 / 13:30:00

Kütahya'da meydana tren kazasında hayatını kaybeden tren şefi Ahmet Sarıkaya için Eskişehir Garında ve evinin önünde tören düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul-Denizli seferini yapan Pamukkale Ekspresi'nin bazı vagonlarının dün Kütahya merkeze bağlı Çöğürler köyü yakınlarında raydan çıkarak yan yatması sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybeden tren şefi Ahmet Sarıkaya için Eskişehir garında tören yapıldı.

TCDD Eskişehir Gar Müdürü Süleyman Hilmi Özer, konuşmasında, elim bir kazada çok sevdikleri meslektaşları Ahmet Sarıkay'yı kaybettiklerini belirterek, bu olayın çalışma arkadaşlarını üzdüğünü kaydetti.

Ahmet Sarıkaya'nın çok çalışkan, dürüstlüğüyle örnek bir personel olduğunu anlatan Özer, ''1966 doğumlu genç bir kardeşimizdir. Üç çocuk sahibiydi. Bizleri derinden üzen bu olay neticesinde başta babası olmak üzere tüm yakınlarına ve demir yolu camiasına başsağlığı diliyorum'' dedi.

-''ALLAH TEKRARINDAN KORUSUN''-

TCDD 1. Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Eren de elim bir kaza sonucu çalışkan ve dürüst bir TCDD çalışanını kaybettiklerini belirterek, ''Devamlı hareket halinde olan ulaştırma mesleğinde ender görülen olaylardan birisi başımıza geldi. Allah tekrarından korusun'' dedi.

Törene katılan Ahmet Sarıkaya'nın oğlu Kadir ve babası Ali İhsan Sarıkaya gözyaşlarına hakim olamadı. Sarıkaya'nın cenazesi, daha sonra Yenibağlar Mahallesi Buğday Sokak'taki evinin önüne getirildi.

Yakınlarının ve komşularının gözyaşları içinde karşıladığı Sarıkaya'nın cenazesi okunan duanın ardından defnedileceği Günyüzü ilçesine gönderildi.

Evin önünde düzenlenen törende Sarıkaya'nın eşi Nurten, oğlu Kadir, kızları Ayşenur, Sevginur ile babası Ali İhsan, annesi Ayşe, yakınları ve komşuları katıldı. Aile bireyleri, Sarıkaya'nın iş arkadaşları ve komşuları tarafından teselli edildi. Cenaze öğleden sonra düzenlenecek törenle toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious