Kazadan kurtulan tek Türk

  • Giriş : 10.01.2007 / 00:00:00

34 kişinin öldüğü uçak kazasında uçaktan yaralı olarak kurtulan tek Türk'ün Mardinli işçi Abdulkadir Akyüz olduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bağdat'taki uçak kazasından yaralı olarak kurtulmayı başaran 2 çocuk babası vinç operatörü Akyüz'ün bir yıldır Kulak İnşaat bünyesinde Irak'ta çalıştığı belirtildi.

Öldüğünü düşünerek cenazesini karşılamak amacıyla havalimanına gelen Akyüz'ün yakınları, yaralı kurtulduğunu öğrenince sevinç gözyaşı döktü.

Düşen uçaktan yaralı olarak kurtulan ve hastaneye kaldırılan Türk işçi, aynı bölgede çalışan diğer Türk işçiler tarafından teşhis edildi. Teşhise göre, yaralı işçinin yolculardan Abdulkadir Akyüz (34) olduğu yönünde yetkili makamlara bilgi verildi.

Yeğeninin yaralı olduğu bilgisi ulaştırılan Ahmet Akyüz (49) de, gelişmelerle ilgili bilgi almak üzere Mardin'in Dargeçit ilçesinden Adana Havalimanı'na geldi.Akyüz, Adana Valisi Cahit Kıraç'ın kendisini arayarak bilgi verdiğini belirterek, şunları söyledi:

''Yeğenim, Kulak İnşaat firmasına bağlı olarak ilk kez 7 ay önce Irak'a gitmişti. Olayı duyunca çok üzüldük. Adana Valisi Cahit Kıraç beni arayarak, yeğenimin durumunun iyi olabileceğini söyledi. Umutla Adana'ya geldik. Getirilme imkanı varsa tam teşekküllü bir hastaneye yatırarak tedavi olmasını sağlayacağız.''

IRAK'TA TEDAVİ EDİLİYOR

Bağdat yakınlarında meydana gelen uçak kazasından ağır yaralı olarak kurtulan Abdulkadir Akyüz'ün tedavisinin Irak'ta yapılacağı açıklandı.

Mardin'in Dargeçit ilçesi Saray Mahallesi'nde ikamet eden ve kazada ağır yaralı olarak kurtulan Akyüz'ün vücudunda ağır derecede yanık olduğu için cenazeleri almaya giden uçakla Türkiye'ye gönderilmediği ve tedavisinin Irak'ta ABD'li doktorlarca yapılacağı öğrenildi.

VALİ KIRAÇ'IN AÇIKLAMASI

Adana Valisi Cahit Kıraç da Adana Havlimanı'nda yaptığı açıklamada, Irak yetkililerinden alınan bilgiye göre, yaralı işçinin Abdulkadir Akyüz olduğunun belirlendiğini söyledi.

Akşam saatlerinde cesetlerin bir bölümünün Adana'ya getirilmesinin beklendiğini belirten Kıraç, ''Cesetler, Adli Tıp'taki kimlik tespitinden sonra toprağa verilmek üzere ailelerine teslim edilecek. Yaralı olan vatandaşımızın uçakla seyahat edip edemeyeceğini de kesin bilmiyoruz'' dedi. Abdulkadir Akyüz'ün yakınlarının, Vali Kıraç'ın açıklaması karşısında sevinç yaşadığı görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious