Kazan, AKP'nin oyları SP'ye

  • Giriş : 18.02.2007 / 00:00:00

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, 3 Kasım 2002'de AK Parti'ye oy verenlerin bu seçimde Saadet Partisi'ne oy vereceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Saadet Partisi Antalya İl Başkanlığı tarafından Baş Müşahitler toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda bir konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, bundan önceki genel seçimlerin Mili Görüş camiası adın oldukça şansız bir dönemde yapıldığını ifade etti. Fazilet Partisi'nin kapatılmasının ardından Saadet Partisi'nin kurulduğunu anlatan Kazan, bu sırada bir takım gençlerin başka bir partiyle yola devam edeceklerini söylediğini ve AK Parti yi kurduklarını ifade etti. 3 Kasım 2002'deki seçimlerde çok kafa karıştırıcısının olduğunu belirten Kazan, "O zaman Erbakan hocamız yasaklıydı. Ben yasaklıydım. Saadet Partisi'nin başında Recai bey arkadaşımız vardı. Burada yıllarca Milli Görüş adına konferanslar veren ve Milli Görüş'çü olarak tanınan gençlerin başında bulunan AK Partililer de Milli Görüş çizgisinde siyaset yapmaya başladılar. Ve bunun sonucunda yapılan seçimlerde AK Parti Saadet Partisi'ni oylarını alarak tek başına iktidar oldu." dedi.

Daha önceki seçimlerde bazılarının AK Parti'yi Erbakan Hoca'nın talimatı ile kurduklarını söylediklerini belirterek, o partinin Milli Görüş Camiası'nın oyunu alarak iktidara geldiğini savundu. Kazan, o zaman Erbakan Hoca'yı Cumhurbaşkanı yapacaklarını söylediklerini ve aldattıklarını ifade etti. Şimdi köprünün altından çok suların geçtiğini aktaran Kazan, bir daha aynı hataya düşmemek için işe sandık müşahitlerinden başladıklarını söyledi. O zaman AK Parti'ye oy verenlerin kefalet ödemesi gerektiğini ifade eden Kazan, "Bunun için de önümüzde yapılacak olan seçimlerde o günkü müşahitlerimiz önce Saadet Partisi'ne oy verecekler, ardından da 61 oy bulacaklar. Bunun kefareti ancak bu şekilde ödenir. Nasıl orucunu kasten bozan kefaret olarak 61 oruç tutuyorsa o günkü AK Parti'ye oy verenler de 61 oy bularak bunun kefaretini ödeyecekler." dedi.

Son zamanlarda Türkiye'de bazı kişilerin dernek kurarak, kendilerine göre tespit ettikleri kişileri temizlemek için öldürmek ve ölmeye yemin ettiklerini belirten Kazan, bu konudaki düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: "Emekli bir albay dernek kurmuş. Ne yapacaklarmış, bu dernekle? Vatan hainlerini tespit etmişler, önce bunları ortadan kaldıracaklarmış. Bunun için de ölmek ve öldürmek üzerine yemin etmişler. Bu şu demektir Türkiye'de devletin olmadığını gösterir."

Türkiye'de devletin otoritesinin kalmadığını savunan Kazan, "İnsanların huzur ve barış içinde yaşayabilmeleri için devletin otoritesi olmalı. İnsanların can ve mal güvenliği sağlanamıyorsa, o ülkede devletin varlığı da bitmiştir." dedi.

Filistin'de tankları durdurmaya çalışan çocukların, babalarının yabancılara sattıkları toprakları geri almak için mücadele ettiğini belirten Kazan, "Türkiye'nin her yanında yabancılar istedikleri gibi arazi alıyor. Köylere kadar girdiler. Bunun sonu Filistin'e varır. Filistin'de tankları durdurmaya çalışan çocuklar, babalarının yabancılara sattıkları toprakları geri alabilmek için savaşıyorlar. Türkiye'de de topraklar bu şekilde satılmaya devam ederse, bizim çocuklarımız da Filistin'deki çocuklar gibi olacaktır." dedi. Daha sonra partiye katılan 41 kişiye rozetleri takıldı. Toplantının geri kalan kısmı basına kapalı olarak yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious