Kazan faciasında hizmetli tutuklandı

  • Giriş : 24.02.2007 / 00:00:00

Kilis'teki Hüseyinoğlu Köyü İlköğretim Okulunun kalorifer kazanının patlayıp 2 öğrencinin ölümü, 7 kişinin de yaralanması sonrasında hizmetli Mahmut Arslan (21) tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kilis'in Musabeyli ilçesinde Hüseyinoğlu Köyü İlköğretim Okulunun kalorifer kazanının patlayıp 2 öğrencinin ölümü, 7 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan olay sonrasında gözaltına alınan hizmetli Mahmut Arslan (21) tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, 22 Şubatta meydana gelen patlama sonrasında yapılan soruşturma kapsamında, Hüseyinoğlu Köyü İlköğretim Okulunda hizmetli olarak çalışan Mahmut Arslan, jandarma ekipleri tarafından dün gözaltına alındı ve işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Cumhuriyet Savcılığı tarafından ifadesi alınan Mahmut Arslan, çıkartıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi tarafından, ''tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu ölüme sebebiyet verme'' suçundan tutuklanarak Kilis Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl, AA muhabirine yaptığı açıklamada Mahmut Arslan'ın, tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu 2 kişinin ölümüne, 7 kişinin de yaralanmasına neden olduğu gerekçesi ile tutuklandığını, olayla ilgili olarak soruşturmanın ise devam ettiğini söyledi.

Kilis'te, 22 Şubatta meydana gelen patlama sonucunda, Makbule Daşyuvarlar ve Hayriye Bozkurt adlı öğrenciler ölmüş, hafif yaralanan öğretmen Leyla Türkoğlu'nun tedavisi ayakta yapılmış, diğer yaralı 6 öğrenci ise Kilis ve Gaziantep'teki hastanelerde tedavi altına alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious