Kazan'dan Erdoğan'a ağır suçlama

  • Giriş : 15.08.2006 / 00:00:00

Şevket Kazan, İncirlik'ten kalkan uçakların Iraklıları çoluk çocuk demeden bombaladığını, bunun vebalinin AKP hükümetinin olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

SP Genel Başkanı Recai Kutan da, İsrail'e dolaylı destek vermekle suçladığı AKP'yi ikaz ettiklerini, İncirlik'ten kalkan uçakların Iraklıları çoluk çocuk demeden bombaladığını, bunun vebalinin AKP hükümetinin olduğunu söyledi.

SP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Antalya tatilini, “Nerede Türkiye'nin Başbakanı? Lübnan'da zulüm devam ederken adam Antalya'da tatil yapmaya gitmiş. Hani Siirt'te konuşurken minareler süngü, camiler kışla idi” diyerek eleştirdi.

SP'nin İzmir Gündoğan meydanında dün düzenlediği, “İsrail'i Telin Filistin ve Lübnan'a Destek” mitinglerinin 5'incisi. İsrail ve ABD'ye protesto ve AKP'ye yönelik eleştirilere sahne oldu. “Kahrolsun İsrail”, “Terörist İsrail”, “Terörist Amerika” sloganlarının atıldığı mitingde, Filistin ve Lübnan'daki Müslümanlar için dua edildi.

Necmettin Erbakan mitinge telefon bağlantısıyla katılarak, 1.5 milyarlık İslam aleminin artık İsrail ve ABD'ye dur demesi gerektiğini ifade etti.

Mitingde İsrail ve ABD'nin yanı sıra AKP ve Başbakan Erdoğan'a yönelik en ağır suçlamalar SP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan'dan geldi. Kazan konuşmasında, Lübnan'da ABD'nin desteğiyle insanların kalleşçe katledildiğini “Bosna kasaplarına” bile taş çıkartıldığını kaydetti. İslam ülkeleri ile birlikte AKP hükümetini de sert bir üslupla eleştiren Kazan şöyle dedi:

HANİ SİİRT'TE MİNARELER SÜNGÜ CAMİLER KIŞLA İDİ

“Hani 1.5 milyarlık İslam alemi? Ayağına bile diken battığında kardeşinin acısını hissedecek iken Filistin ve Lübnan'daki kardeşlerinin acısını hissediyor mu? Nerede İslam ülkeleri, BM üyeleri? ‘Bu zulmü durdurmazsanız biz bu BM'den ayrılıyoruz' diyemiyorlar? Nerede Türkiye'nin Başbakanı? Bu zulüm devam ederken adam Antalya'da tatil yapmaya gitmiş. Hani Siirt'te konuşurken minareler süngü, camiler kışla idi. Hani nerede?”

Kazan, İsrail için de “kuduz” nitelemesinde bulunurken, Kuran'ı Kerim'de, “Ey beni İsrail, eğersen zulme vahşete yönelirsen, biz de seni cezalandırırız” denildiğini belirterek, artık İsrail'in yok oluşunun ayak seslerinin duyulduğunu söyledi.

VEBALİ AKP'NİN

SP Genel Başkanı Recai Kutan da konuşmasında SP olarak mitinglerle “İsrail'e dolaylı destek veren” AKP'yi ikaz ettiklerini söyledi. Kutan, İncirlik konusunda da AKP'yi suçlayarak, “İncirlik'ten kalkan savaş uçakları Iraklıları çoluk çocuk demeden bombaladı. Bunun vebali AKP hükümetinindir” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious