Kazandığı 7. fakülteyi 9 yılda bitirdi

  • Giriş : 09.06.2006 / 00:00:00

Burdur Veterinerlik Fakültesi'nin son mezunları arasında yer alan Gürbüz Özmen, kayıt yaptırdığı 7. fakülteden 9 yılda mezun oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Akdeniz Üniversitesi Burdur Veterinerlik Fakültesi 6. dönem mezunlarını verdi. Bu yıl 34 kişinin diploma aldığı fakülteden şu ana kadar toplam 146 kişi mezun oldu. Mezun olan öğrencilerin diploma teslim töreni Çendik Dinlenme Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

Törene Vali Rasih Özbek, Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş, Emniyet Müdürü Celal Aydoğan, fakülte hocaları, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan tören dönem birincisi Banu Narin'in açılış konuşması ile devam etti. Daha sonra kürsüye çıkan Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Veterinerlik Fakültesi'nin Burdur için öneminden bahsetti. Daha sonra Belediye'nin bir veterinere ihtiyacı olduğunu söyleyen Akkaya, dönem birincisi Banu Narin'e iş teklifinde bulundu.

Protokol konuşmalarının ardından öğrenciler hep birlikte meslek andı içti. Daha sonra tek tek sahneye çağrılan öğrenciler, diplomalarını protokol üyeleri ve hocalarının elinden aldı.


Diploma alanlar arasında yaşı en büyük olan Gürbüz Özmen, arkadaşları tarafından uzun süre alkışlandı. 36 yaşındaki Özmen, 16 yılda 7 yüksek okul değiştirdiğini söyledi. İlk olarak Dicle Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü'nü kazanan Özmen, burada bir yıldan sonra kaydını sildirdiğini belirtti. Daha sonra Akdeniz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu'nda eğitim hayatına devam eden Özmen, buradan da bir yıl sonra ayrılmış.

Aynı üniversitenin Ziraat Fakültesi'ne kayıt yaptıran Özmen 2 yılın sonunda burayı da bırakmış. Açıköğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'ne de kayıt yaptıran Özmen, son olarak Burdur Veterinerlik Fakültesi'nde okumaya başladı. Aynı zamanda Devlet Hastanesi'nde röntgen teknisyeni olarak çalışan Özmen, Veteriner olmak için 9 yıl uğraşmış.

Yarım düzineden fazla okulda okuyan ve sonunda 9 yılda diploma alan Özmen, "Kayıt yaptırdığım bölümleri çeşitli nedenlerden dolayı bırakmak zorunda kaldım. Sonunda Veterinerlik Fakültesi'nde okudum ve mutlu sona erdim. Çalışan, evli ve iki çocuk sahibi biri olarak diploma sahibi olmak için büyük gayretler gösterdim." dedi. Özmen'in bu gayreti arkadaşları tarafından da takdir edilmiş olmalı ki arkadaşları diploma töreninde kendisini uzun süre alkışladı.

Diploma alan öğrenciler daha sonra hep birlikte keplerini havaya atarak, mezun olmanın sevincini yakınları ile doyasıya yaşadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious