Kazandığı madalyayı rakibine verdi

Kazandığı madalyayı rakibine verdi.11938
  • Giriş : 23.04.2009 / 14:21:00

Kazandığı madalyayı, müsabaka sırasında sakatlanıp elenen rakibine verdiği için fair play ödülüne layık görülen güreşçi Ramazan Er, bu ödülün kendisi için sürpriz olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından verilen Türkiye Fair Play 2008 Ödüllerini kazanan isimler arasında yer alan Beyşehir Ticaret Meslek Lisesi 11. sınıf öğrencisi Ramazan Er, kazandığı üçüncülük madalyasını, geçtiğimiz yıl Konya'da yapılan Liselerarası İl Güreş Şampiyonası'nda, müsabaka sırasında sakatlanarak elenen rakibi Murat Milegil'e vererek, örnek bir davranış sergilemişti.

Bu davranışı nedeniyle 28 Mayıs'ta İstanbul'da düzenlenecek olan törenle fair play ödülünü alacak olan Ramazan Er, AA muhabirine yaptığı açıklamada, rakibinin müsabaka sırasında sakatlanması üzerine çok korktuğunu ifade etti. Ramazan Er, ''Düşündüm ve kendimi rakibimin yerine koydum. Ardından kazandığım madalyamı kendisine vermenin uygun olacağına karar verdim. Sonra 'iyi ki de vermişim' dedim. Bu davranışımdan dolayı bana fair play ödülü verilmesini beklemiyordum. Doğrusu bu ödül benim için sürpriz oldu. Ancak müsabaka yaptığım rakibim sakatlansa, aynı şeyi yine yaparım'' dedi.

Bu ödülün, spor yapma azmini artırdığını dile getiren Er, en büyük hayalinin Türkiye şampiyonluğu olduğunu, bunun için elinden gelini yapacağını söyledi.

Ramazan Er'in antrenörü Adil Yollar ise, Beyşehirli bir güreşçinin Konya'da fair play ödülüne layık görülen ikinci sporcu olmasından mutluluk duyduklarını belirterek, ''Bu durum bizi duygulandırdı. Ramazan gibi yetenekli, aynı zamanda iyi ahlaklı sporcular yetiştirmeye devam edeceğiz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*