Kazan'ın 28 Şubat yorumu

  • Giriş : 17.06.2006 / 00:00:00

Saadet Partisi (SP)Genel Başkan Yardımcısı ve Refahyol hükümetinin Adalet Bakanı Şevket Kazan, 28 Şubat döneminde hizmet eden bir hükümete yazık edildiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

28 Şubat sürecinden sonra uçakta karşılaştığı Emekli Orgeneral Çevik Bir'in, eski günleri konuşurken, "Diyalog eksikliği" dediğini alatan Şevket Kazan, "Keşke rütbeli iken de böyle konuşulsaydı. Bizim askerlerle anlaşamayacak bir tarafımız yok ki. Yazık ettiler. O güzel hizmet hükümetine ve Türkiye'yi dünya devletleri arasında bir numara yapacak hükümete yazık ettiler." dedi.

SP Zonguldak Merkez İlçe Teşkilatı tarafından Camlı Köşk'te düzenlenen "Manevi Tahribatlar ve Çözüm Yolları" konulu konferansta konuşan Kazan, ülkede her geçen gün, hırsızlık,dolandırıcılık, kapkaç, fuhuş, yankesicilik ve ahlaksızlık gibi suçların arttığını belirtti. Türkiye'de kendi partileri dışındaki hükümetlerin, ekonomiyi IMF ile dış politikayı ABD ile, iç politkayı da AB ile yönettiğini savunan Kazan, dış güçlerin, Türkiye'de insanların işsiz kalması, aç bırakılması ve dinden uzalaştırılması hedefi güttüğünü anlatarak, şöyle konuştu: ''Kültürümüz ve ahlakımız ne yazık ki perişan durumda. Toplumumuzda aileler dağılıyor, boşanmalar da hızla artıyor. Bunlar ülkemizin yıllardır yanlış yönetilmesinin sonucudur. Türkiye'nin ekonomisi IMF, iç politikası AB ve dış politikası da ABD tarafından idare ediliyor. Bu şekilde yönetilen devletlerin bağımsızlığından söz edilemez. Ülkemiz bu unsunların karşısında sadece Necmettin Erbakan hükümeti döneminde dik durabilmiştir. Manevi tahribat mevcut hükümet döneminde de sürmektedir.''

Kazan, 28 Şubat sürecinin de manevi tahribat olduğunu önü sürerek, ''Bizim askerlerle anlaşamayacak bir tarafımız yok ki. Yazık ettiler, o güzel hizmet hükümetine, Türkiye'yi dünya devletleri arasında bir numara yapacak iktidara maalesef yazık ettiler'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious