Kazanın bilançosu ağır oldu

  • Giriş : 11.08.2006 / 00:00:00

Kayseri'deki kazada ölenlerden 4 kişinin cesedi otomobilden, 3 kişinin cesedi minibüsten çıkartıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Otomobilde ölenlerin 2'si çocuk, 2'si bayan olduğu bildirildi. Kazada çoğu ağır yaralanan 26 kişi Kayseri Devlet ve Gevher Nesibe Hastanelerinde tedavi altına alındı. Kazaya Karayolları'nın yol çalışmasının neden olduğu iddia edildi.

Kayseri-Malatya karayolunun 105. kilometresi Boran rampasında meydana gelen kazada Cengiz Candar yönetimindeki 36 WZ94 plakalı Fransa'dan gurbetçinin kullandığı otomobil ile düğüne gittiği belirtilen Mustafa Urlu idaresindeki 06 VSL 26 plakalı minibüs çarpıştı. Kazada, otomobilde bulunan 'Candar' ailesinden Çiçek, Fidan, Hakan, Okan, Gamze Candar, minibüste bulunan Kadriye Atmaca ile kimliği belirlenemeyen bir kişi yaşamını kaybetti. Otomobilde bulunan 2'si çocuk, 2'si bayan 4 kişinin cesedi Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Minibüste bulunan 3 kişinin cesedi de yapılan uzun çalışma sonucu çıkartılarak morga kaldırıldı. Olay ile ilgili inceleme başlatılırken, Vali Osman Güneş kaza yerine giderek incelemede bulundu ve bilgi aldı.

Kazada çoğu ağır yaralanan 26 kişiden 9'u Kayseri Devlet, 17'si de Gevher Nesibe Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Kaza ile ilgili soruşturma devam ediyor.

Bu arada kazaya, Karayolları'nın yol çalışmasının neden olduğu iddia ediliyor.

Olay yerine gelen ambulans sayısının yetersiz olması nedeniyle kazada ölen 5 kişinin cesedi, Pınarbaşı Belediyesi'ne ait kamyonun kasasında Pınarbaşı Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Kazada, otomobilde hayatını kaybeden 4 kişinin yakınları olay yerinde sinir krizleri geçirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious