Kazanın oluş nedeni soruşturuluyor!

Kazanın oluş nedeni soruşturuluyor!.13185
  • Giriş : 26.02.2009 / 14:52:00

Hollanda'dan düşen THY uçağı ile ilgili son bilgiler, Amsterdam'da yapılan basın toplantısında açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yine net biglilerin verilmediği toplantıda şu ayrıntılar aktarıldı: Düşen THY uçağı ile ilgili Hollandalı yetkililerden bir açıklama geldi. Konuya ilişkin bir basın toplantısı düzenleyen Hollandalı yetkililer sorulara da temkinli cevaplar verdi.

İşte o açıklamalar:

"Kazada hayatını yitirenlenden üçü Türk pilotlar. Ölen 6 kişi ile durumu oldukça kritik olan 4 kişinin kimlikleri henüz belirlenemedi.

Kazanın oluş nedenine ilişkin Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri çalışmalarını yürütüyor. TK1951 sayılı uçağın mağdurlarına hayatını kaybedenler için başsağlığı diliyorum. 134 kişi vardı uçakta ve 9 kişi hayatını yitirdi. 121 kişi çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Hastaların 6'sının durumu kritik.

Şu anda yolcuların kimlikleri büyük bir ölçüde belirlendi ve ilgili ülkelerin baxkonsolosluklarına bildirildi. Yakınlara bigli verilmeden önce hayatını kaybedenlerin kimlikleri açıklanmayacak.

Hali hazırda bir açıklama yapılmamakta, tahkikat devam etmekte. Yolculara ait bagajlar da uçakta henüz sahiplerine teslim edilmedi.

Tüm yolcuların değil çoğu yolcuların tabiyetleri belirlendi.

Ağır yaralıların durumu oldukça ağır ve kritik bu durumda kimlik tespiti çok zor. Yaşamını yitirenlerin kimliklerinin belirlenmesi de oldukça zor. Bu nedenle kimliklerin tespiti yapılamadığı için açıkelama ba kadar gecikti.

Hollanda Adalet Bakanlığı yetkilisi: Adli ve teknik soruştuma çok yönlü olarak sürdürülüyor. Karakutu incelemesi sürüyor.

Ölü ve yaralıların kimlikleri hakkında bigliler hatırlatılıyor.

Savcımızın söyledikleri ile hiç bir ekleme yapmayacağım. Daha fazla bilgi için güvenlik konseyi ile irtibata geçin."

Saat 18:00'de tekrar bir basın toplantısı düzenlenecek ve bilgiler yeniden verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*