Kazanın sırrını Moldova çözecek

Kazanın sırrını Moldova çözecek.12464
  • Giriş : 12.01.2007 / 00:00:00

Binali Yıldırım, Bağdat seferini yaparken inişe geçtiği sırada düşen Antonov-26 tipi uçağın denetimlerinin yapılmadığı ve sigortasının olmadığı iddialarına yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

“Bu uçaklar uçuş güvenliği olmazsa, tescilli olduğu ülkeden bile başka bir yere gidemez. Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü’nün yayınladığı uçuş emniyeti açısından uygun olmayan uçakların listesinde bu uçak yok. Bu firmanın uçakları, Haziran 2006’da Türk sivil havacılığı tarafından denetlenmiştir. Herhangi bir bulgu olmadığı gibi, uçuşa elverişlilik bakımından da sıkıntısı yoktur. Kaldı ki, denetlenmiş olsa bile uçaklar düşebilir, düşüyor.” Yıldırım, ölen işçilerin ailelerine tazminat ödenip ödenmeyeceği konusundaki bir soruyu ise “Uçak Moldova tescilli bir uçaktır. O bakımdan birinci derecede Moldova sivil havacılık otoritelerinin yetki ve sorumluluğundadır” dedi. Kazanın nedeni ise kara kutunun incelenmesiyle ortaya çıkacak. Kara kutu şu an ABD’lilerin elinde, ancak incelemeyi Moldova yapacak.

TAZMİNATI IRAK ÖDEMELİ
Irak’a işçi götüren ve isminin açıklanmasını istemeyen bir firma sahibi ise, “İşçiler, Irak’ta çalışma yasalarına göre çalıştırıldıklarından ölümleri halinde o ülke vatandaşları için uygulanan haklara sahip. Bu nedenle, Irak’ın işçiler için kişi başına 10 bin dolar ödemesi gerekir” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious