Kazıların muhatabı ben değilim

Kazıların muhatabı ben değilim.12530
  • Giriş : 09.01.2009 / 20:38:00

Adalet Bakanı Şahin, Ergenekon soruşturmasıyla ilgili olarak ''Bu soruşturma bağlamında bu kazılarla ilgili açıklama yapacaksa ilgili kurum ve yetkilileri yapar" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Ergenekon soruşturmasıyla ilgili olarak ''Bu soruşturma bağlamında bu kazılarla ilgili açıklama yapacaksa ilgili kurum ve yetkilileri yapar. Çünkü konu tamamen yargıyla ilgili konu'' dedi.

Manisa Valiliğini ziyaret eden Bakan Şahin, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Ergenekon soruşturması kapsamında Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde yapılan kazılarda ele geçirilenlerle ilgili soru üzerine Bakan Şahin, ajanstan geçen haberlerin gün boyu kendisine iletildiğini belirtti.

''Gelişmelerle ilgili bilgi sahibiyim'' diyen Bakan Şahin, bunların soruşturma sonucu ulaşılan bilgiler olduğunu kaydetti.

Şahin, ''Bu soruşturma bağlamında bu kazılarla ilgili açıklama yapacaksa ilgili kurum ve yetkilileri yapar. Çünkü konu tamamen yargıyla ilgili. Bir siyasi olarak yargıya intikal etmiş bir konuyla ilgili açıklama, prensip olarak yapmıyorum'' diye konuştu.

Konuyla ilgili gerekirse emniyet ve savcılık yetkililerinin açıklama yapabileceğini ama kendisinin pozitif veya negatif herhangi bir değerlendirmede bulunmayacağını bildiren Şahin, ''Ben de sizler gibi gelişmeleri takip ediyorum'' dedi.

Şahin, Türkiye'nin hukuk devleti olduğunu belirterek, ''Her şey kurallara uygun yapılmalıdır. Kural dışılık varsa kural dışılıkla ilgili yapılması gerekenleri yapacak merciler de bellidir. Görevlerini yapan her kuruma, her kişiye yardımcı olmamız gerekir'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*