Kazım: Beni anlamadılar

Kazım: Beni anlamadılar.13943
  • Giriş : 12.07.2008 / 22:40:00

Kazım, İngiltere’de kıymetinin bilinmediğini ve F.Bahçe’de hayatının değiştiğini söyleyerek, "Onlar için oynamamı isteyebilirlerdi, ama suratım uygun değildi" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

FENERBAHÇE’nin yıldız isimlerinden Colin Kazım, İngiltere’de Metro gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı. Metro’nun, Euro 2008’deki tek İngiliz futbolcu diye tanıttığı Kazım röportajında, "Euro 2008’i unutamam. Turnuva ilerledikçe oynadığım futbola şaşıranlar benle ilgilendi. Kendimi abartmak istemiyorum, ama kimse ne kadar iyi futbolcu olduğumun farkında değildi" dedi. "İngiltere’de kalmadığına pişman olduğun anlar oldu mu?" sorusuna Kazım, "Hayır. Hayatımın seyri değişti. İngiltere’dekilerin hata yaptıklarını anladığını sanıyorum. Onlar için oynamamı isteyebilirlerdi, ama suratım uygun değildi" yanıtı verdi.

Ronaldo beni övdü

Yarı finaldeki bir vuruşunda kale direğine çarpan topu bir an gol olduğunu sandığını ve bunun Euro 2008’de unutamadığı anlardan biri olduğunu söyleyen Kazım, "Portekiz maçından sonra Ronaldo’nun formasını aldım. Bana çok iyi oynadığımı söyledi. Onun gibi birinden övgü almak çok şey ifade ediyor" dedi.

Irkçılığa tepki

Türkçe’yi tam konuşamadığı için Türk Milli Takımı’nda zaman zaman yalnızlık hissettiğini belirten Kazım, "Ama sahaya çıkınca futbolun dili bir ve takımımızdaki ruh mükemmeldi. Bu Fatih Terim’den geliyordu. Her maçta her topu vurduğunu görürdünüz. Biri, çok terlediğinden her maçta üç kez gömlek değiştirdiğini söyledi. Ve bu doğru" ifadesi kullandı.

16-28 Ekim’deki Eylem Haftası’nda ırkçılığa karşı "Irkçılığa Son" kampanyasında elçilik görevi üstlenecek olan Kazım, Liechtenstein maçında rakip santrforun maç boyunca kendisine ırkçı saldırıda bulunduğunu "Zenci, maymun" diye bağırınca topu ona atıp kırmızı kart görüp atıldığına değindi, "Polisin de sokakta ırkçı davranışlarıyla karşılaştım. Bu nedenle ’Irkçılığa Son’ kampanyasını destekliyorum" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*