Kazım Kanat için mevlit okutuldu

Kazım Kanat için mevlit okutuldu.12850
  • Giriş : 02.10.2008 / 17:05:00

Geçtiğimiz günlerde vefat eden Türk spor basınının duayen isimlerinden Kazım Kanat için Bodrum'da mevlit okutuldu. Kanat'ın oğlu babası ile ilgili en büyük arzusunu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kazım Kanat'ın ailesi ve Bodrum Denizciler Derneği tarafından, Kazım Kanat için Bodrum kalesi yanındaki Kızıl Hisarlı Mustafa Paşa caminde mevlit okutuldu. Kazım Kanat için okunan mevlit törenine, Kanat'ın eşi Sevinç, oğlu Mesut gelini Esra Zeynep, abisi Ziya Kanat, Bodrum Denizciler Derneği üyelerinin yanı sıra çok sayıda Bodrumlu da katıldı. Kazım Kanat'ın askerlik görevini yapan oğlu Mesut Kanat, gazetecilere yaptığı açıklamada, babasının isminin Bodrum'da bir sokağa verilerek yaşatılmasını arzu ettiğini belirterek, şunları söyledi:

''Babamı çok ani kaybettik. Vedalaşamadık bile. Ben izne geldiğimde yoğun bakımdaydı zaten. Bodrum'u çok seviyordu. Bodrum aşığıydı zaten hepiniz yakından biliyorsunuz. O yüzden yedisinin mevlitini Bodrum'da yapmak istedik. Bize Bodrum'da gömülmeyi vasiyet etmişti, ama yapamadık, bırakamadık onu yanımızdan ayıramadık İstanbul'dan. Ama mevlitini burada yaptık. Sevenleriyle birlikteydik. Bodrum'un her köşesinde babamla ilgili bir anı var, hatıra var, bir dostu var, arkadaşı var. Biz buraya geldik, burada onun emanetleri var bize, teknesini ömrümün sonuna kadar koruyacağım. Bütün babamı sevenlere, o teknenin kapısı açık buyursunlar gelsinler ziyaret etsinler.''

Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Erdoğan ise Kazım Kanat'ın son zamanlarda tekne kaptanlığına başladığını ve Denizciler Derneğinin üyesi olduğunu belirterek, ''Çok neşeli bir insandı. Ölümüne çok üzüldük. Allah rahmet eylesin'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*