Kazlıçeşme'de halk Erdoğan'la çoştu

Kazlıçeşme'de halk Erdoğan'la çoştu.19409
  • Giriş : 22.03.2009 / 15:27:00

Başbakan Erdoğan'ın muhalefete ve Doğan medyasına sert eleştirileri vardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisince İstanbul Kazlıçeşme'de düzenlenen Kazlıçeşme Meydanında halka hitap etti.. Kazlıçeşme Meydanı'nı dolduran kalabalık, Başbakan Erdoğan'ın alana gelmesiyle coştu. Tamamen dolan meydanda konuşan Erdoğan'ın muhalefete ve Doğan medyasına sert eleştirileri vardı.

Erdoğan'dan önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Kadir Topbaş kürsüde İstanbullulara seslendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan saat 13.40 itibariyle Kazlıçeşme'ye geldi. Kalabalığa toplanan halkı selamlayan Erdoğan'a büyük bir sevgi seli vardı.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

Hayırda hizmette yarış için yeni bir yarışın start noktasındayız. 29 Mart için , heyecan doluyuz, coşku doluyuz. Dermokrasi çok daha güçlü çıkacak. İstanbul yine büyüklüğünü konuşturacak AK Parti ile yola devam diyecek.

Az önce birileri Çağlayan'daydı. Aman yarabbi ne palavralardı. Nasrettin hocaya bir palavracı gelmiş. Ben 40 arşın atlarım 60 arşın atlarım demiş. Hoca o zaman atla demiş. palavracı bu kez Ben Halep'teyken atlardım demiş. Hoca bu kez. Halep ordaysa arşın burada demiş.

Metrekare hesabına göre yaparsan çağlayan ve Kazlıçeşme arasındaki farkı sana klavuzların söylesin.

Rakamları saptırıyor. Valilere bürokratlara sataşıyor. Bunları AK Parti'li olmakla suçluyor. Ayıptır ayıp. Çıkıyor AKP ile gelen APs ile gider diyor. Kimyası bozuldu iyice. APS ile ancak mektup gider.

Şimdi yalvarıyor: "Anneciğim bir gün bana iktidar. Bu millet sana iktidar vermez."

Ecdad borçla neler yapmış neler. Borçla yapmamış. Sabit gelirleri de varmış. Ekonomiyi öğren. Dürüst ol dürüst. Değiştir bu klavuzlarını. Sen ne yaptın sen söyle? Kalkıp Petkim'i Tüpraş'ı konuşma. Sen ne yaptın eserini söyle. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Biz gaysri safi milli hasılayı 750 milli dolara çıkarmış, Türkiye'yi dünyanın 17 büyük ekonomisi haline dönüştüren başbakan olarak konuşuyorum. Diyor ki fabrika mı yaptın? Biz devlet olarak fabrika yapmayı bıraktık. Bunu girişimci yapacak. Bu devletyin fabrikalarını nasıl batırdığını zarar ettirdiğini biz iyi biliyoruz. karşılıksız paralar bastılar. 6.5 yıldır bu ülkede karşılıksız para basılmıyor. Biz bunu da bitirdik. Karşılıksız para batırmak milletin cebinden çalmaktır.

Biz medeniyetimiz ve tarihimiz kadar büyük düşündük. Büyük düşünüyoruz. Biz 81 vilayet için büyük düşündük. Size Ankara2nın ve Elazığ'ın selamını getirdim. Sadece iller olarak 54 ilin selamını getirdim.

Yolumuza karlılıkla devam ediyoruz. Şu Ayasofya şu Süleymani'ye şu boğaziçi medeniyetlerin ortak değeri olmadı mı?

Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır

Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır diyerek kan döktük.

Biz bu cumhuriyeti birlikte kurduk.. Bin yıllar boyunca birlikte ağlayıp birlikte güldük. Öyleyse ayrı gayrıcılık niye. Biz hep birlik dedik. Bu ülkenin değerleriyle demokrasi ve hürriyet dedik. Hoşgörü dedik. Kardeşlik dedik. Büyük Türkiye dedik.

Geçmişimizden aldığımız güçle bu birliği sürdüğreceğiz. Nifak tohumlarını aramızda yeşermesine müsade etmeyeceğiz.

İstanbul'u nasıl bir dünya kenti yaptıysak diğer illeri de diğer illeri de bu hale getireceğiz.

Belediyecilik bizim işimiz, CHP'nin değil. Tutmuş İstanbul'a İstanbul'u bilmeyeni gönderiyor. Bu da tabi yöneticili farkı..

CHP'nin tapusu Baykal'ın MHP'nin tapusu Bahçeli'nin elindedir. AK Parti'nin tapusu nilletin elindedir. Farkımız bu. 30 Mart'tan itibaren yeni bir gündem başlayacak. 1 Nisan 2 Nisan Londra'dayız. G-20 zirvesine katılacağız.

Bu seçimden güçlenerek çıkması çok önemlidir. Bu kriz ortamında Türkiye çok daha güçlü çıkacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu meydan bunu gösteriyor.

Yerel seçim konuşuyoruz. Proje anlattığı yok. Ne yaptınız diyor. Ayıptır ayıp. 250 Km hızla giden hızlı trene Eskişehir'de hangi yüle bineceksin. Yaptığımız duble yollardan geçiyor. Hangi yüzle böyle diyorsun... İnsan bir teşekkür eder. Okullara 800 bine yakın bilgisayar gönderdik. Okullar yaptık. Hastaneler yaptık. Sadece Çağlayan'da seni alkışlayanlar bu ülkenin vatandaşı değil. Bak Kazlıçeşme gel bir de burayı dinle...

Ölüleri bile rehin alıyordunuz hastanelerde. Sosyal güvencesi olmayanı hastaneye yaklaştırmıyordunuz. Yok yok yok geri dön. Şimdi istediğin hastaneye gidiyorsun. Yeni doğanın 18 yaşına kadar güvencesi var.

Ben bunları yaşadım da ondan.. Aynı muameleyi hastanede ben gördüm. Ama daha yapacağımız çook şey var. 29 Mart günü sandığa gidin ve Türkiye'nin yakın geleceğini şekillendirecek kararınızı ortaya koyun. İsteğimiz Türk demokrasisi kazansın.

Biz kaybetmeye hazırız. Yeter ki Türkiye kazansın. CHP'de demokrasi diye bir şey zaten yok. Tutmuş ağız tadıyla küfür edemiyoruz. diyor. Sen gece 12'den sonra yap bu konuşmaları. Çocuklarımızın ahlakı bozulmasın.

Tutturmuş televizyon televizyon. Çarkıfelek var Televole var. Orada senin konuşabileceğin adamlar var. Çık ben de seyredeyim. Demokrasinin yeri meydan da... Gel bak buraya.. Her şey burada.. Halep ordaysa arşın Kazlıçeşme'de.. Sandıktan milli irade çıkacak bunu görüyorum. Dünya güven ve istikrara geliyor. Yabancı yatırımcı için bu çok önemli. Bunlar uluslararası yatırımcıdan hoşlanmazlar. Yahudi Hristiyan gelmesin derler. Paranın dini milleti olur mu? Kim gelirse gelsin yeter ki yatırım yapsın. Onların ki komunizm mantığı... Bizim kapımız yatırımcıya açık.

Galataport'u engellediler. Engellemeselerdi şimdi Tophane pırıl pırıl olacaktı. Ama Türkiye kaybetti. Turizm gelirimiz daha da artacaktı.

Daha fazla harcırah almak için uçuyormuşum. Sayın Baykal sen zaten Ankara dışına çıkamazsın. Sayın Bahçeli sen zaten uçma özürlüsün. Bir başbakan zaten böyle dışa açılamıyorsa bıraksın bu görevi. Her yere gidip ülkesini dışarıya açmalı.

36 milyar dolarlık ihracatı 132 milyar dolara çıkardık. Sayın Baykal Sayın Bahçeli duy bunları. Çağlayan'da bunları niye konuşmadın? Niye bunları halkıma anlatmıyorsun. Enflasyon bir ara yüzde 11'e çıktı. Baykal neredeyse zil takıp oynayacaktı.

Şimdi alınan önlemler için ben dedim de yaptılar diyor. Biz bunların çoğunu zaten listemize not etmiştik. Zamanını beklediğimiz vardı. Değerlendirdiğimiz vardı. Zamanında yapmazsan kaybedersin.

baykal şimdi yüde 52 almazsan başarısızsın diyor. Maça çıkmadan mağlubiyeti kabul ediyor. Beş mi yiyeceğim altı mı yedi mi? Mağlubiyeti zaten baştan kabul etmiş. Böyle muhalefete can kurban. Durmak yok yola devam.

29 Mart'ta hizmet siyasetine oy vereceksiniz. çamur ve iftira siyasetine değil.

Ben Eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri diyorum. Bana Ziya Paşa'nın sözüyle cevap vermeye çalışıyor. Onu da karıştırdı. Hakaretlerle karşı cevap veriyor. Ben hakaret etmeyeceğim.

Bu millet kimin hakkını savunduğunu iyi biliyor. Yolsuzluklara giden hortumlar kesilmeseydi şimdi bu hizmetler yapılır mıydı? Rakamları çarpıtıyor. Yalan söylüyor.

İstanbul şehrinin küresel bir vizyonu var. Bu şehir CHP zihniyetini iyi tanır. Bir dış politika vizyonu olmayan partiye İstanbul teslim edilir mi? Ayrımcı bir anlayışla İstanbul yönetilir mi? Batı dünyasının da Ortadoğu'nun da İslam dünyasının da gözü İstanbul'da.

CHP'nin çöp ve çamur deryasının olduğu İstanbul'u hatırla... Havasının solunamayan İstanbul'u hatırla ... Susuz İstanbul'u hatırla.. CHP kirlilik demektir. CHP, çöp, çamur ve çukur demektir. Bu İstanbul böyle bir zihniyete bir daha teslim olur mu?

İstanbul hizmete doymaz. Daha yapılacak çok ilşimiz var.

Pisliktebn kokudan geçilmeyen Haliç vardıya... Biz o Haliç'in kenarında dünyanın önemli kongrelerinden birine imza attık. O Haliç'in kenarında oturanlar orayı iyi bilir. Ben o Haliç'in kenarında doğdum. İyi bilirim. Kim temizledi bu Haliç'i. İşte bu kardeşiniz. Oradan çıkarılan çamuru nasıl taşıyıp yaptığımızı.. O Haliç'i toprakla doldurmamızı bile tavsiye ettiler. Böyle bir güzelliği yok edeceklerdi. Şimdi Topbaş Başkanım muhteşem bir kongre merkezini Türkiye'ye kazandırdı.

Şimdi yeni bir kongre vadisi daha yapıyoruz. 3-4 ay içinde bitecek. İşte bunları AK Parti zihniyeti yaptı. Bizim fiilimizin ulaştığı yere senin hayalin ulaşamaz Sayın baykal. katlı köprüleri metrobüsü İstanbul'a kazandıran başkanıma teşekkür ediyorum. Tüneller. Kağıthane Piyalepaşa tünelinden bir git geç bakalım ne olmuş. Elbette geçecek yola düşecek.

Boğazın altından dünyanın en derin tünelini yapıyoruz. 82 metre aşağıdan tünel geçiriyoruz. Ben geçtim gittim. Sayın Baykal gel bu tüneli beraber gezelim. Sultan 2. Abdulhamid'in 149 yıl önce kurduğu hayali gerçekleştirdik.

Kars ve Mardin'e diye diye getirdik. Bir hedefe zorla ulaştık. Gel Baykal burada birlikte demokrasi mücadelesi yapalım. Niye ülkenin doğusu iki partiye mahkum olsun. Sen de mücadele et.

Bahçeli'de konuşuyor. Bunların sıkıntıları var. Bunlar ruh ikizi ruh. Sadece bir farkları var bir rüzgar sağdan bir rüzgar soldan esiyor. DSP ile iktidardayken IMF'den 30 milyar dolar bıorcu ben mi aldım sen mi? Ben senin aldığın borcu 8 milyar dolara düşürdüm. 26.5 milyar dolar devletin kasasında para vardı. Şimdi 67 milyar dolar var. Sayın Baykal 16 banka senin döneminde battı. Acımadın mı bu vatandaşa.. Dışarda olanların isimlerini anmayacağım. Konut edindirme adı altında vatandaştan para aldınız. Verdiniz mi konutları.. Bu paraları biz ödedik. nemalar aynı şekilde. İşçi ve memura 13.5 katrilyon borcu masamın üzerinde buldum. devlet işçiye memura borçlu olmaz dedik ödedik.

Bunlar el pençe divan duruyordu. Ferman buyurdunuz emir buyurdunuz efendim diyerek pazarlık yapılmaz. Ülke menfaatine olursa IMF'le anlaşırız. Hesaplarımızı biz yaparız.

Biz göreve geldiğimizde 9 ilde doğalgaz vardı. Şimdi 63 ilde. Anamdan biliyorum. Kaç kat aşağıya inip kömür taşıyordu. Külü var kirliliği var. Helga, Katarina bu konforu yaşayacaksa benim anam bacımda yaşayacak dedik bu işleri yaptık.

Bütün illere üniversite açtık. Hakkari Tunceli unuttuğumuz yer kalmayacak. Bu ülke bizim vatanımız. Gerekirse canımızı vereceğiz. Bu iş aşk işi sevda işi. Sevdan varsa bunları yaparsın. Bizim sevdamız var.

Çetelerin Ergenekon'un avukatlığını yapıyor. Vergi kaçakçılığını yanında yer alıyor. Bunlar bir üçlü oldu. Baykal, Bahçeli ve İkitelli medyası..

Ben hiç 79 seneden bahsetmedim. Ben sadece iki döneme vurgu yapıyorum. Sen kendini anlat. Benim iktidarıma yolsuzluk suçlaması için öyle dosyalarla çıkmakla olmaz. Bu ülkenin yargısı var. Açacaksın sayfaları koyacaksın yargının önüne. Madem delilin var niye gitmiyorsun. Çünkü yok. Gidemez.

İstanbul'lulara sesleniyorum. Yalan yanlış haber yapan medyayı evinize sokmayın diyorum. Şimdi seçim dönemi iftiraları nasıl anlattığını, nasıl çamurlar attığını görüyorsunuz. Doğru yazan basını izlemeye devam edin.

Pazar günü sürmanşeti seyret. 30 Mart'ta benim milletim ne yapacak gör. Çarkıfeleği, Televoleyi geç benim milletim ne yapacak o gün gör. Geçen seçimde 3 gün oratadan kayboldun. Bu seçimde kaç gün oratalarda görünmeyeceksin göreceğiz.

AK Parti-millet kucaklaşmasından rahatsız oluyorlar. Devlet6le milletin kucaklaşmasından rahatsız oluyorlar. Bütün dünya Türkiye'den çıkacak sese bakıyor. Türkiye'ye itibar kazandırdık. Televizyonlar ekranlar onun olsun bize milletim yeter. Siz bize yetersiniz.

350 bin konutun inşaatı devam ediyor. 250 bin konut sahiplerine teslim edildi. Fakir fukaraya ayda 100 lira taksitle faizsiz 20 yıl vadeli ev sahibi yapacağız.

Bu üniversiteliyi öğrenciyi o kadar seviyordun da niy bu burslara engel oldun. Şimdi moşer eskisi çıkmış "biz bunu iptal etirmek istemedik, azdı da ondan başvurduk" diyor. Bunlar trajikomik yaa..

Türkiye'de 37.5 milyon SGK'lı var. İsteyen istediği hastaneye gidiyor muayene oluyor. Bütün eczaneleri millete açtık. İstediğin eczaneden gidiyorsun ilacını alıyorsun.

İstanbul'da 60 diyaliz cihazı vardı. Şimdi 220 tane var. Adliye saraylarını yaptık. Avrupa'nın en modern adalet saraylarına İstanbul kavuşuyor. İstanbul'da 67 bin 709 konutun inşatına başladık. 37 binini tamamalayıp vatandaşa teslim ettik.

İstanbul-Ankara hızlı tren... Ankara'dan Eskişehir'e olan kısmı yapıldı. Bu tamalanınca 2 saat 15 dakikada İstanbul'dan Ankara'ya gidilecek. Sonra Marmaray.. Tüp geçitler.. lastik tekerlekliler için bir tüp geçit daha yapıyoruz. Anlaşmalarını yaptık.

"Çamur at izi kalsın" anlayışındaki CHP ve MHP anlayışına karşı bizim de Kadir Topbaş ve arkadaşlarından oluşan ekibimiz var. Panoroma 1453'ü gidip bir görün. dedelerimiz atalarımız neler yapmış bir görün. Bu ecdadın torunları geleceğe nasıl hazırlanmalı bir görün. Bunun aynısını Çanakkale'ye yapıyoruz. 18 Mart 1915'i bu nesil görmeli. Baykal gitti mi Gelibolu'ya? Git bir gör Gelibolu ne hale geldi. Baykal böyle yerlerin turisti değill, başka yerlerin tursti. Ne demek istediğimi anladınız siz. Millet söyleyecek onu...

Şimdi 37 belediye başkanını alalım buraya şöyle çıkalım milletimizin karşısına. Biz Ferhat'ız sen de Şirin'sin. Öyle kolay kolay milleti anlayamayan bu işleri yapamaz. Ama Ferhat'ı anlayan yapar. iki günde Kağıthane-Piyalepaşa tünelinden 28 bin araç geçti. Niye geçmesin 1.5 dakika... Şöyle bir bayrakları görelim.

AYRINTILAR GELECEK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*