Kazma kürekle okula su getirdiler

  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

Batman’ın Kozluk ilçesi Armutlu köyü sakinleri, okulun su ihtiyacını karşılamak için günlerce kazma kürek çalışarak açtıkları kanallara döşedikleri borularla okula su hattı çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

350 öğrenci kapasiteli okulda yaşanan su sıkıntısının giderilmesi için girişimlerde bulunan Armutlu köyü sakinleri, kaymakamlıktan su borusu talep etti. Boruların gelmesiyle kolları sıvayan köy sakinleri, okulda yaşanan su sıkıntısını gidermek için yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki tepeden kazma ve kürekle okula kadar kanal açıp su hattı çekti.

Günlerce çalıştıktan sonra okula getirilen su, büyük depo olmadığı için boşa akıyor. Getirilen suyun göz göre göre ziyan olduğunu belirten köy sakinleri, çabalarının boşa gitmemesi ve su kesintilerinde öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için büyük bir depoya ihtiyaçları olduğunu belirterek, yetkililerden bu konuda destek beklediklerini ifade etti.

Çocukların iyi eğitim alabilmeleri için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını belirten köy sakinleri, "Çocuklarımızın okumasını, gelecekte onları, vali, kaymakam, avukat, savcı, doktor, hemşire, mühendis, öğretmen vb gibi mesleklerde görmek istiyoruz. Daha iyi eğitim alabilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz ve de yapmaya hazırız. Okulumuza suyu 4 kilometre gibi bir uzaklıktan getirmemiz bu işte ne kadar ciddi olduğumuzun kanıtıdır. Şu an tek sıkıntımız boşa akan suyu dizginleyecek büyük bir su deposudur. Yetkililerimizin bizi bu konuda da yalnız bırakmayacağına inanıyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious