Kazma vurulan yerden bomba fışkırıyor

Kazma vurulan yerden bomba fışkırıyor.14691
  • Giriş : 13.01.2009 / 17:09:00

Türkiye, Ergenekon çukurlarından çıkan yeni mühimmatla sarsılıyor. Gölbaşı'nın ardından Ankara Sincan'da da yeraltı cephaneliği ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Ergenekon operasyonunun son dalgasının ardından firar eden Yarbay Mustafa Dönmez'in evinde bulunan krokilerden hareket eden polis, akşam saatlerinde Yenikent'te kazı başlattı.

TAM BİR CEPHANELİK

Zir vadisi'ndeki Ermeni Mezarlığı'nın 200 metre ilerisindeki metruk bir binanın bahçesinde Savcının nezaretinde gerçekleşen kazıda tam anlamıyla bir cephaneliğe ulaşıldı. Derinleştirilen kazıda bomba izlerinin bulunmasıyla herhangi bir tuzaklama ihtimaline karşı olay yerine jammer cihazı getirildi.

BİR TEK TANK ÇIKMADI!

Devam eden kazıda polis, Ergenekon'un ikinci yeraltı cephaneliğine ulaştı. Metruk binanın bahçesinde, 36 el bombası, 6 gösteri bombası, 800'den fazla G3 mermisi, 12 anti personel tüfek bombası, 12 bubi tuzağı ve 12 aydınlatma fişeği bulundu.

İŞTE CEPHANELİKTEKİ MÜHİMMAT

36 el bombası,
6 gösteri bombası
800'den fazla G3 mermisi
12 anti personel tüfek bombası
12 bubi tuzağı
12 aydınlatma fişeği

MÜHİMMATLAR KULLANIMA HAZIR

El bombalarının bir kutu içerisindeki yumurta kartonuna dizili olduğu görüldü. Diğer mühimmatlar da ambalajlar içerisinden çıkartıldı. Kazıda çıkan mühimmatın yeni ve kullanıma hazır olması ise dikkat çekti.

SERİ NUMARALARI MKE'DE VAR

Daha önce bulunan silahlarda numaralar silinmişti ama bulunan son cephanelikte seri numaralarının olması soruşturmasının derinleştirilmesi açısından bir şans olarak değerlendiriliyor. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, 'Mahkeme bizden istediği takdirde biz de MKE olarak bu numaraların hepsini verebiliriz' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*