KCK iddianamesinde Tatlıses iddiası

KCK iddianamesinde Tatlıses iddiası.10095
  • Giriş : 29.05.2009 / 22:08:00
  • Güncelleme : 29.05.2009 / 22:09:15

148 sayfalık belgede yer alan şok detaylar arasında sanatçı İbrahim Tatlıses'le ilgili de çarpıcı iddialar var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

52 kişinin gözaltına alınmasıyla gündeme bomba gibi düşen operasyon, iddianamesiyle de çok konuşulacak.

15 ilde eş zamanlı yapılan baskınlar gündemi sarstı. 52 kişinin gözaltına alındığı KCK operasyonunun hazırlanan ilk iddianamesi ise kanlı örgütün elinin nerelere ulaştığını gözler önüne serdi.

148 sayfalık belgede yer alan şok detaylar arasında sanatçı İbrahim Tatlıses'le ilgili de çarpıcı iddialar var.

TATLISES ÖRGÜTLE GÖRÜŞME TALEBİNDE Mİ BULUNDU?

Buna göre, örgüt Tatlıses'e Avrupa'da konser yasağı koymuş. Tatlıses de yasağın kaldırılması için görüşme talebinde bulunmuş.

İddianamede bu iddiayla ilgili olarak dinlemeye takılan bir telefon görüşmesine de yer veriliyor. İşte o görüşme.


Hüseyin Zorlu: BU NADİR, ŞEYİN MALİYESİNE BAKAN, HESAPLARINA BAKAN, DANIŞMAN GİBİ, İBRAHİM TATLISES'İN... GÖRÜŞMEK İSTİYORMUŞ.

Nadir Yıldırım: NE DİYE?

Hüseyin Zorlu: ALMANYA'DA, HANİ ARKADAŞLAR ONA KONSER YASAĞI KOYMUŞLAR YA, "YASAĞIN KALKMASI İLE İLGİLİ BİZ KİMLE GÖRÜŞELİM? AVRUPA MI BURADA MI? BİZ MUHATAPLARI İLE GÖRÜŞMEK İSTİYORUZ" DEMİŞ.

TATLISES ÖRGÜTE MADDİ DESTEK Mİ OLDU?

İddianamede yer alan telefon görüşmesinde gündeme gelen tek şey Tatlıses'in elemanının görüşme talebi değil. Konuşan kişiler Tatlıses'in bu yasağı kaldırmak için örgüte maddi destek önerisinde bulunduğunu da söylüyor.

Hüseyin Zorlu: İBRAHİM TATLISES GÖRÜŞMEK İSTİYORMUŞ. BU ALMANYA DA KONSERLER FALAN YASAK YA, ORADA YASAĞIN KALKMASI İLE İLGİLİ. BİR ADAMI ŞEY YAPMIŞ. MUHATAP KİMSE ULAŞMAK İSTİYORLAR, GÖRÜŞMEK İSTİYORLAR.

Herdem Kızılkaya: VERECEKSİN BİZE TAM 10 MİLYAR DOLAR...

Hüseyin Zorlu: YA ONLAR BİR MİKTAR ŞEY HAZIRLAMIŞLAR. YANİ CEZA ŞEYİMİZİ VERELİM, PARADIR YAV, BİR MİKTAR VERELİM, BİR ŞEYLERE HAZIRLAR. YANİ ÖYLE BİR ŞEYE HAZIRLAR, PARA FALAN HANİ.

İddianamede daha pek çok şok edici detay var. Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen ve terör örgütü PKK'nın faaliyet ve bağlantılarıyla ilgili önemli iddialara yer veren bu ilk iddianamenin ardından şimdi gözler diğer sanıklarla ilgili hazırlanacak ana iddianamede.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*