KDV indirimi bilgisayar'a yaradı

KDV indirimi bilgisayar'a yaradı.11732
  • Giriş : 19.05.2009 / 16:55:00

KDV indirimi bilgisayar satışlarına ivme kazandırdı. Yerli ve yabancı firmaların birbiri ardına piyasaya çıkardığı yeni modeller satış trendine olumlu yansıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye'de 2009'un ilk çeyreğinde 600 bin 210 adet bilgisayar satıldı.

Bunun 307 bin adedi yani yüzde 50'sinden fazlası dizüstü bilgisayar olarak kayıtlara geçti. Kriz yüzünden geçen yılın aynı dönemine göre 200 bin adet daha az bilgisayar satıldı ancak KDV indirimi satışlara ivme kazandırdı. Yerli ve yabancı firmaların kampanyalarıyla birbiri ardına piyasaya çıkardığı yeni modeller de satış trendine olumlu yansıyor. Pazarın ikinci çeyrekte ilk çeyreğe göre yüzde 25 büyümesi bekleniyor. Piyasaya yeni çıkan ürünler tasarımları ve Temmuz'da Türkiye'de devreye girecek 3G'ye uyum gibi özellikleriyle öne çıkıyor. İşte pazardaki yeni ürünler...

Lenovo'dan ince bir dev: IdeaPad Y650

Lenovo, son derece ince bir yapıda tasarlanan 16 inç büyüklüğündeki dizüstü bilgisayarını kullanıcılarıyla buluşturuyor. Grafik tasarımcılar ve bilgisayar oyunu meraklılarına yönelik özellikler barındıran IdeaPad Y650, üzerinde tümleşik veya tercihe göre Nvidia G 105M ekran kartı bulunduruyor. Çevredeki ışığa göre ekranın parlaklığını ayarlayan bir sensörü bulunan IdeaPad Y650, 4 GB DDR3 bellek, 500 GB hard disk ve Intel'in Core 2 Duo P8600 işlemcisine sahip. Lenovo IdeaPad Y650'yi, 6 hücreli pili sayesinde kesintisiz olarak 3.5 saat kullanabiliyorsunuz. Cihaz ince tasarıma rağmen DVD yazıcı, Bluetooth 2.0 + EDR ve Intel WiFi link 5100 802.11a/g/n kablosuz ağ bağlantısı gibi özellikleri bulunduruyor.

Kristal taşlı yeni Asus EeePC

ASUS zarif tasarımıyla dikkat çeken EeePC S101H'yi tanıttı. Ergonomik tasarımı ve zengin özellikleri ile dikkat çeken EeePC S101H; gözalıcı renkleri, infusion teknolojisiyle üretilmiş, kristal taşla süslenmiş parlak kasasıyla, fonksiyonellik ve modayı birleştiriyor. Sadece 1.2 kg ağırlığı ve 1.8 cm'lik ince yapısıyla kolay taşınıyor. 160 GB sabit disk sürücüsüne ek olarak, Eee Storage olarak bilinen, kullanıcılara önemli dokümanlarını depolama ve her zaman her yerden erişim tanıyan şifrelenmiş 10 GB internet depolama özelliği var. Super Hybrid Teknolojisi ile 5 saate kadar kesintisiz kullanım imkanı sunuyor.

LG'den 3G özellikli yeni netbook

LG Electronics, akıllı ve şık yeni mini netbook'u LG X120'yi tüketicileriyle buluşturuyor. Kullanışlılık, kolay taşınabilirlik, hızlı 3G bağlanabilirlik ve kolay kullanım özellikleri ile LG X120, kullanıcılarının internete her yerde ve her zaman anında erişimini sağlıyor. Sadece 1.2 kg ağırlığında...

Crea'dan 3G'li netbook: MiniCJ100

CREA Bilişim, pazara sunduğu küçük ve şık tasarımlı MiniC J100 BLACK 3G serisi ile kullanıcılara kolay kullanım ve sürekli erişim seçenekleri sunuyor. LED ekran sayesinde kullanıcıya en gelişmiş görüntü teknolojileri sağlanıyor. Cihaz 599 dolar+ KDV önerilen satış fiyatıyla vitrine çıktı.

Yeni VAIO TT21'in pili 8.5 saat dayanıyor

Yeni VAIO TT21, üstün teknolojisi ve yüksek performansıyla kullanıcılarının beklentilerini karşılıyor. Yeni VAIO TT21 SSD (Solid State Drive) ile çok daha hızlı açılıp kapanıyor, dosyalar çok daha hızlı okunup yazılıyor. VAIO TT21 modeli 8.5 saate kadar uzayan pil ömrü sunuyor. Hızlı Şarj (Quick Charge) teknolojisi ile de şarj süresini yüzde 25 kısaltıyor.

4 çekirdek işlemcili Casper Nirvana 'masaüstünden bile daha güçlü'

4 çekirdek işlemcili Casper Nirvana, üstün grafik performans, hız ve güçlü bellek özellikleriyle “masaüstünden daha güçlü bir dizüstü” olarak nitelendiriliyor. 4 GB DDR3 1066 MHz Bellek, 500 GB SATA Harddisk, 2.0MP Web Camera gibi özellikleri olan 15.4 inçlik ürünün fiyatı 1.999 dolar+KDV.

Çift SIM kartlı DST 350'de kampanya

GENERAL Mobile'ın ÖTV ve KDV bizden kampanyası ile çift SIM kartı fonksiyonel bir tasarımla cebinize sığdıracak telefonu DST 350, 199 TL'den satışa sunuluyor. DST 350, çift SIM kart kullanımı, tasarımı ve renk seçenekleri ile fonksiyonelliği ve şıklığı bir arada sunuyor. 75 gr'lık DST 350, kamerası, GPRS, WAP, FM radyosu ve video kayıt özelliği olan DST 350'nin Gold ve Silver seçenekleri bulunuyor.

BlackBerry Storm Vodafone'la geliyor

VODAFONE Türkiye, dünyanın ilk “tıklanabilir” dokunmatik ekranlı akıllı telefonu BlackBerry Storm'u çok yakında piyasaya sunuyor. BlackBerry Storm, aynı anda tek ve çoklu dokunuşları takip ederek ekranda etkin dolaşım sağlıyor. Ekranına parmakla dokunulduğunda, noktada belli belirsiz bir çökme meydana geliyor, bırakıldığında ekran eski haline dönüyor.

Motorola, Mototrbo telsizini tanıttı

MOTOROLA, su geçirmeyen ve darbelere dayanıklı olan “Mototrbo” telsizinin Türkiye tanıtımını gerçekleştirdi. Cihaz, dijital ve analog çalışabilen iki yönlü telsiz sistemi ile ses ve veri entegrasyonunu kesintisiz biçimde sağlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*